Zimný fínsky štýl s vyhrievaním saunou

Unavený z mrazu do kosti?

Únik pred zimou so zahrievaním sauny môže byť presne to, čo nariadil lekár.

Intenzívna a pretrvávajúca chrípka,  môže byť depresívna, vyčerpávajúca a môže prepracovať imunitný systém tela.

Ak vás zima začne vyčerpať váš systém a zistíte, že sami alebo vašimi blízkymi ste stále viac chorí a budete sa musieť uchýliť k tradičnej liečbe, ktorú fínski osadníci priviedli do Severnej Ameriky v 50-tych rokoch minulého storočia.

Potenie toxínov v saune je časovo testovaná tradícia pre čistenie tela, ktorá hrá dôležitú úlohu pri dosahovaní optimálneho zdravia. Potenie sa často porovnávalo s horúčkou, systém havarijnej liečby matky prírody. Zdravie a vitalita, a to aj vďaka brutálnej zimnej zimy, je uľahčená domácou saunou ako vašou zbraňou proti dechu zastavujúcemu chladu. Ohrievanie vášho tela zvnútra môže byť príjemné a je horúci trend zametanie po celej krajine pre krásu a starostlivosť o zdravie.

Potenie v saune vypláva toxíny z tela tým, že vylučuje nečistoty cez póry pokožky. Koža je najväčším orgánom tela a sauna môže zohrávať liečebnú úlohu smerom k ideálnemu zdraviu. Výskum ukázal, že mnohé toxické látky môžu byť vylúčené z tela vysušením toxínov Čím častejšie sa môžeme bezpečne potiť správne vykonanou skúškou v saune, tým viac toxínov, ako sú ťažké kovy, formaldehyd, alkohol, drogy a nikotín, sa môžu vylučovať z tela. Množstvo, hoci len minúty, pomáha pri čistení.

Keď už hovoríme o zdraví, ak vaše telo má bolesti, bolesť v dôsledku chladu, artritídy alebo stuhnutia, bolesti chrbta alebo kĺbov, teplo zo sauny môže pomôcť výrazne znížiť stuhnutosť kĺbov a bolesti a umožniť väčšiu mobilitu. Teplo v saune pomáha pri respiračných ochoreniach vyčistením nosných priechodov a dutín, čo pomáha odstrániť preťaženie. Dýchajte ľahšie a bojujte proti účinkom bežnej chladu v utišujúce a obklopujúce teplo sauny.

Ak ukrývajú mikróby a choroboplodné zárodky obklopené chorými ľuďmi, typickými v zime, vezmite si veľa vitamínu C, jesť vaše zelené a zapojte sa do tepelnej terapie do sauny najmenej raz za týždeň, najlepšie 3 krát za týždeň na maximálnu detoxikáciu účinky. Ako ďalší stimul pre čistenie tepla, potenie zvyšuje metabolizmus a pomáha vám spáliť kalórie. Môžete vypáliť stovky kalórií, len preto, aby ste tam sedeli pot s potkaním pokožkou.

Vychutnajte si tichú, stresovú úľavu v najlepšej kvalite tým, že si chvíľku vyskúšate a zotavujte sa, vydajte sa von zo sauny silnejšia, zdravšia a omladená. Povzbudzujte jemné, hlboké vnútorné a vonkajšie očisťovanie a odtiahnutie zimných blues, ako to robili Fíni a ďalší skandaviáni od začiatku 50. rokov.