Zbavte chladničku pachov

Nie je nič horšie, ako otvoriť chladničku a cítiť v nej rôzne neidentifikovateľné zápachy. Rýchlo stratíte chuť do jedla, ak vidíte pokazené jedlo. Existujú rýchle a jednoduché spôsoby, ako sa zbaviť zápachu v chladničke.

Chladničku úplne vyčistime

Na začiatok je potrebné chladničku úplne vyčistiť. Vyhoďte všetko, čo je prehnité, a všetko jedlo po záruke. Ostatné jedlo vložte do chladiča zakryte ľadom, potom odpojte chladničku. Pri čistení dôkladne vyčistite všetky regály, vyberte zásuvky a utrite priestor aj pod zásuvkami. Nezabudnite vyčistiť dôkladne tesnenie.

Použite prírodné čistiace prostriedky

Bez ohľadu na to, aké zložky sú uvedené  v čistiacom prostriedku, tieto obsahujú chemikálie. Je preto lepšie použiť prírodné čistiace roztoky, ktoré sa dajú ľahko vyrobiť s domácich prísad. Je bezpečnejšie umývanie všetkých povrchov jedlou sódou rozpustenou v teplej vode. Použite zmes octu, vody a uvidíte, ako bude chladnička čistá.

Nechajte v chladničke odstraňovače zápachu

V dverách môžete nechať otvorenú škatuľu prášku na pečenie, aby ste sa zbavili zápachu. Môžete tiež zmiešať pol šálky jedlej sódy s lyžičkou vanilky na prekrytie silnejších aróm. Šikovný je tiež nápad s kávou, šálkou octu, alebo drevenej brikety.

Ako zachovať čistú chladničku

Nezakrývajte ovocie a zeleninu. Uložte ich na hornú policu, aby ste ich videli pri každom otvorení dverí. Týmto spôsobom budete vidieť, či sa nekazí a prípadne odstrániť hnilé kusy.

Používajte vzduchotesné nádoby

Kúsky pizze, a iných jedál neskladujte v lepenkových obaloch, ale vložte ich do vzduchotesných nádob. To pomôže tomu, že jedlo vydrží dlhšie, ale pachy nepreniknú do chladničky.