Závesy do okien

Závesy môžu byť použité na takmer akýkoľvek typ okna, ale sú obzvlášť užitočné tam, kde okno nemá veľa priestoru okolo neho. Ako alternatíva k drapénom, závesy pokrývajú oblasť medzi podhľadom a parapetom.

Závesy  vyžadujú menšiu tkaninu ako drapérie a sú preto ekonomickejšou voľbou.

Závesy  majú tendenciu byť dobrými izolátormi, pretože obklopujú celé okno.

Môžu byť zavesené buď vo vnútri alebo mimo okenného otvoru a sú pripevnené k drevenej latke na vrchu. zníženie je dosiahnuté pomocou šnúr, ktoré sú privádzané krúžkami na zadnej strane odtieňa. Tu je prehľad niekoľkých základných odtieňov:rímsky

Praktické a jednoduché, romantické odtiene sú obľúbeným oknom. Funkčné a ľahko použiteľné, sú ideálne v moderných alebo súčasných interiéroch. Keď sú kreslené, Rimania ležia úplne ploché, ale keď sú zdvihnuté, umiestnia sa do čistých horizontálnych záhybov. Ich praktickosť ich robí vhodnými vo všetkých oblastiach domova, najmä v kuchyniach a obývacích miestnostiach. Zo všetkých závesov  Rimania nechali čo najľahšie.valček

Najjednoduchší zo všetkých odtieňov, valčeky sa odvíjajú od valca namontovaného na vrchu okna. Môžu sa používať samostatne alebo v spojení s inými krytinami, pri ktorých sa vyžaduje súkromie.
Londýn
Londýn závesy  krivky v dolnej časti, keď sa zdvihol. Táto by mala byť vyhradená pre okná s malým až stredným rozmerom, pretože keď budú vyzdvihnuté, tieň v Londýne bude pokrývať väčšinu okien. Najvhodnejšie sú v miestnostiach, v ktorých nie je dôležitý pohľad a prirodzené svetlo.
balónik
Balónové závesy  sú hybridné. Spájajú súkromie poskytované odtieňmi s plnosťou závesov. Látka sa zhromažďuje na balónik na spodnom okraji rôznymi spôsobmi. Tento typ odtieňa bude pokrývať približne tretinu až polovice okna vždy, preto používajte len tam, kde svetlo a pohľad nie sú dôležité. Tkaniny, ktoré sa dobre zhromažďujú, sú najvhodnejšie. Aj keď v súčasnosti nie sú vôbec módne, balónové odtiene vyzerajú najviac doma v tradičných spálňach, obývacích izbách a jedálňach.
girlanda

Farebné závesy  sú podobné rímskym odtieňom, s výnimkou, že používajú viac tkanín a sú natrvalo zhromaždené horizontálne pre celú výšku, či už zdvihnutú alebo zníženú. Spodný okraj je vytesaný, aj keď je úplne nadol. Girlandy sú ozdobnejšie obklady, ktoré dobre fungujú v spálňach.