Závesy: Akú látku a farbu si vybrať?

Textúra

Ak ste sa rozhodli pre nové záclony, uvažovanie nad náladou v miestnosti vám pomôže vybrať správnu textúru. Pre formálny priestor, je na výber ťažký hodváb alebo zamat (skvelý izolátor); obe sa čistia len za sucha. Praktickejšie (často umývateľné) možnosti zahŕňajú hodvábne zmesi umelého hodvábu a bavlnené satény. Pre neformálny pocit, je na výber rozvlnený ľan (všeobecne sa čistí len za sucha) a zvlnený lesklý zamat. Bavlna a bavlnené zmesi fungujú s akýmkoľvek typom výzdoby a prinášajú ostrý, elegantný pocit, rovnako ako mimosezónna vlna alebo vlnové zmesi.

Farba

Budete sa musieť rozhodnúť, či chcete, aby záclony ladili s výzdobou alebo vynikali. Pre ladenie, vyberte záclony rovnakého tónu ako je stena, ale niekoľko odtieňov tmavšie, alebo zvoľte nedominantné jemné farby v miestnosti (jemný odtieň koberca, povedzme). Odvážna farba bude fungovať ako výkričník (ak chcete pridať nejaké wow). Tiež majte na pamäti, že v priestore, kde slnko svieti cez zatiahnuté záclony, farba naplní miestnosť. Modrá môže byť desivá; ružová zas veselá.

Potlače a vzory

Všeobecné pravidlo: Ak máte vzorovaný nábytok alebo posteľnú bielizeň (alebo veľmi prepracovaný koberec), vyberte si jednoduché závesy. Ak máte jednofarebný nábytok alebo posteľnú bielizeň, zvážte vzorované závesy. Pre jemný náznak štýlu a energie si vyberte malú, neutrálnu potlač, ako bodky alebo kašmírový vzor, ktorý sa javí z diaľky ako textúra. Veľká grafická potlač vo farbe, ktorá súvisí s existujúcou výzdobou, je odvážna, ale môže byť nádherná.