Žalúzie, alebo závesy pre váš domov?

Široká ponúka širokú škálu štýlov a povrchových úprav

Žalúzie sú k dispozícii v širokej škále štýlov a dizajnov, od elegantných hliníkových až po teplé a prírodné drevené varianty.

Ľahké vetranie

Zatemňovacie žalúzie môžu zablokovať slnečné svetlo tým, ktorí si vyžadujú nepretržitý spánok počas dňa, ako sú napríklad pracovníci na zmeny alebo malé deti (alebo rodičia!). Na rozdiel od záclon sa nebudú vo vetre hýbať a prepúšťať svetlo.

Šetrenie miesta

Niektoré konštrukcie môžu byť namontované vo vnútri výklenku okienka, aby nevyčnievali von do miestnosti. To môže byť vhodné pre žalúzie, keď priestor je obmedzený, ako sú štúdio apartmány alebo malé spálne.

Zápory

Cena

Žalúzie spravidla stojí viac ako závesy – najmä tie, ktoré vyžadujú určitú formu operačného mechanizmu.
Ako sa porovnávajú záclony?

Široká škála štýlov a povrchových úprav

Rovnako ako žalúzie, záclony sú k dispozícii v širokej škále textílií a štýlov, od čiernej a čipky až po ťažké opulentné závesy.

BEZPEČNOSŤ

Vzhľadom na to, že obvykle nevyžadujú žiadnu ťahovú šnúru na ovládanie, záclony poskytujú bezpečnejšiu úpravu okien než žalúzie – najmä pre malé deti a domáce zvieratá.

EASY FIT

Pretože je všeobecne žiaduce, sa záclony prekrývali okraje okna, nezáleží na tom, či sú merané.

Zápory

ĽAHKÁ FILTRÁCIA

Zatemňovacie závesy môžu vyžarovať viac svetla ako žalúzie. Záclony môžu “pretiecť” svetlom po stranách alebo cez stredovú medzeru. Výhodou je, že záclony môžu byť krásne dekoratívne, a pridajú jemnosť a štýl do miestnosti.

ÚDRŽBA

Zvieracie vlasy a prach majú tendenciu držať sa ťažkých látkových záclon, čo znamená, že údržba je bežnou úlohou.
Udržiavajte ich čisté

Pamätajte, že bez ohľadu na to, akú voľbu zvolíte, budete zodpovední za udržiavanie okenných krytín čistých a v dobrom stave.

Inštalačný faktor

Budete ich tiež musieť nainštalovať po zakúpení, čo môže mať vplyv na rozhodovanie.

Inštalácia závesov, na rozdiel od zložitejších žalúzií, je pomerne jednoduchá a môže byť vykonaná väčšinou ľudí bez pomoci odborníka. Skontrolujte, či váš predajca ponúka bezplatné služby inštalácie, keď si vyberiete svoj výrobok – to môže uľahčiť vaše rozhodnutie, pričom vám ušetrí čas a peniaze.
Prečo nie oboje?!

Posledná myšlienka: prečo nie oboje !? Môžete mať obe žalúzie a záclony.

Nainštalujte žalúzie v okne a potom položte záclony. Keď sú žalúzie a záclony zatvorené, nie je žiadne svetlo, ale pri otvorených záclonách je stále možné kontrolovať svetlo.

Pre ľudí, ktorí majú problémy s rozhodovaním medzi záclonami a žalúziami, môže byť táto kombinácia najlepšia z oboch svetov!

Ak by ste chceli získať viac informácií, ktoré vám pomôžu vybrať si medzi žalúziami alebo záclonami, obráťte sa na okno, ktoré pokrýva profesionálne, ako napríklad Moderné žalúzie. Bude vám môcť pomôcť s radom a znalosťami o produktoch a dokonca zariadiť bezplatné bezplatné opatrenie a cenovú ponuku.