Vytvorte si obývačku snov

Obývacia miestnosť je jedným z miest v dome, kde trávime najviac času

Kľúčom k vytvoreniu útulnej a vítajúcej atmosféry je výber správneho štýlu a vzhľadu, ktorý je rovnako elegantný ako aj praktický. Ak si chcete vytvoriť obývaciu miestnosť vašich snov, budete musieť zvážiť mnoho aspektob. Od textilu, ktorý si vyberiete pre čalúnenie, až po záclony, pohovky a ďalšie vybavenie. Na každom detaile záleží.

Myslite na rozmery

Bez ohľadu na veľkosť vašej obývačky je dôležité sa uistiť, aby všetok nábytok a dekoratívne predmety boli navzájom v harmónii a v správnom pomere ku rozmerom veľkosti. Ak máte veľkú, priestrannú obývaciu miestnosť, máte možnosť si vybrať aj z tých najrobustnejších nábytkov. Avšak, ak nemáte tak veľa priestoru k dispozícii, odporúčame vám zvoliť si viac elegantné kúsky svetlejších farieb.

Vytváranie obývacej miestnosti vašich snov – okná

I keď bude veľmi záležať na štýle dekorácií vášho domu, dekorácie okien môžu zohrať veľkú úlohu v celkovom vzhľade vašej obývacej miestnosti.

Žalúzie sú skvelou voľbou v prípade, ak chcete svetlejší, modernejší štýl, zatiaľ čo záclony dajú vášmu priestoru väčší charakter. Máte na výber z mnohých látok, z ktorých dekorácie vyrobiť, a takisto aj zatepliť váš dom.

Použite váš gauč ako stredobod pozornosti

Je to miesto, kde s priateľmi a rodinou strávime mnoho času pozeraním TV a rozprávaním sa dlho do noci. Takže ak si chcete vytvoriť obývaciu miestnosť vašich snov, bez dobrého gauča to nepôjde.

Keď sa jedná o gauče, táto sezóna je zameraná na okrúhle, oblé a vlnité tvary, kde populárnym materiálom je zamat. Nevraviac o tom, že ak chcete aby váš gauč naozaj vynikal, mali by ste mať ostatný nábytok v základných tvaroch a neutrálnych farbách.

Vytvorte si obývaciu izbu vašich snov

Akákoľvek sedačka, ktorá za niečo stojí, si vyžaduje vankúše, ktoré s ňou ladia. Správne vankúše dajú vašej miestnosti príjemný, elegantný a lákavý vzhľad. Je dôležité zohľadniť farby vašej obývačky a použiť z nich 3-4 farby pre vaše vankúše. Potom môžete použiť kombináciu jednofarebných a vzorovaných poťahov vankúšov na vytvorenie dokonalého vzhľadu.

Nepriame svetlo sa stáva novou súčasťou interiérového dizajnu. Tí najlepší interiérový dizajnéri sa vždy snažia do miestnosti začleniť viacero rôznych zdrojov svetla, od rôznych stropových svetiel, cez nástenné až po stolové lampy. Zapustené žiarovky sú už momentálne vecou minulosti, keďže sú všeobecne považované za príliš intenzívne, priame a studené.

Vytvorte si obývaciu izbu vašich snov – koberce

Koberce prinášajú extra pocit komfortu a tepla do akéhokoľvek priestoru, a máte pritom na výber z mnohých možností. Pamätajte, že vždy je dobré si vybrať moderný koberec na to, aby sa tam zmestili všetky rohy gauča, takže si pri výbere dávajte pozor na správnu veľkosť.

Uskladňovacie miesto

Poličky môžu ozdobiť a vniesť poriadok do vašej vysnenej obývacej izby. Odporúčame si vyrobiť jednu na mieru, aby ste sa mohli pohrať so všetkými dostupnými možnosťami. Môžete si nechať nainštalovať napríklad sklenené skrinky a nechať ostatné časti otvorené, pre ukladanie kníh

Vytvorte si obývaciu izbu vašich snov – nádych prírody

Zelená je farbou života, a rastliny sú dôležitou súčasťou obývacej izby. Nie len, že vám do izby prinesú radosť, kyslík a pozitívnu energiu, ale sú taktiež skvelými dekoráciami. Čo viac by ste mohli chcieť? Ak máte dostatok miesta, môžete do izby začleniť mix listových a visiacich rastlín, ako napr. paprade. Ak ho dostatok však nemáte, bohato postačí aj pár kvetináčových kvetov na vašom stole.