Výhody pravidelného čistenia kobercov

Koberce môžu byť úžasné pre pohodlie a vzhľad. Je veľmi bežné, že majitelia domov inštalujú koberce, aby poskytli svojej rodine a hosťom domácu a príjemnú atmosféru. Koberce si však vyžadujú pravidelnú starostlivosť a čistenie.

Spravidla by ste mali absolvovať profesionálne čistenie kobercov každých 6 – 18 mesiacov, v závislosti od záťaže. Existuje veľa praktických výhod, prečo by mal koberec čistiť profesionál.

Zdravotné výhody

Koberce často zachytávajú prachové častice, baktérie a množstvo alergénov. Mať takéto alergény v domácom koberci môže spôsobiť problematické alergické reakcie, najmä u detí. Aj keď tradičné domáce metódy, ako je vysávanie, môžu pomôcť zbaviť sa týchto alergií, nebudú robiť dôkladnú prácu.

Najmä dlhodobé usadzovanie nečistôt nebude odstránené ľahkým vysávaním. Profesionálne čistenie môže oveľa úspešnejšie vyčistiť a dezinfikovať vaše koberce a môžu ich poskytnúť iba profesionálne služby. Profesionálne čistenie kobercov by malo bez problémov úspešne vylúčiť všetky alergény

Prevencia vážnych problémov

Dôsledné čistenie kobercov môže zabrániť vážnym problémom, ako je napríklad napadnutie roztočmi. Takéto mikroskopické tvory sú majiteľmi domov často úplne nezistiteľné. Roztoče sú hlavnou príčinou alergických reakcií a nástroje na ich úspešné odstránenie majú iba profesionálne čističe kobercov.

Celoživotný koberec

Môže to byť trochu prehnané, ale môžeme s istotou tvrdiť, že pravidelné a správne čistenie predĺži životnosť koberca. Najmä ak si kúpite kvalitný koberec, môžete ho mať doslova celý život.