Vyberte si farbu pre váš interiér

Ako si správne vybrať farby pre váš interiér? Vedeli ste, že farby, ktoré sa vám páčia, sú založené na emóciách. Vaše emocionálne spojenie s priestorom sa preto týka vášho štýlu.

Modrá farba

Je upokojujúca a bežne je vhodná do kúpeľni a spálni. Svetlo modrá a tyrkysová farba je vhodná do relaxačných priestorov vášho domova. Kráľovská modrá a tmavo modrá je vhodná do kreatívneho interiéru. Štýlová modrá je vhodná do kancelárie či kreatívneho štúdia.

ZELENÁ: je spojená s prírodou a sviežosťou. Váš štýl je zameraný na  obnovenie ducha. Použite zelenú aj v kúpeľniach, spálňach, obytných priestoroch a detských izbách. Trávová  zelená a šalviová zelená sú ideálne pre detskú škôlku. Tmavo zelená je vhodná do zábavných priestorov a domácich knižníc.

 

ČERVENÁ: najodvážnejšia a najživšia farba. Váš štýl je exotický a energický, ak dávate prednosť veľkému množstvu červenej farby vo vašom interiéri. Červená evokuje zmysly vitality a energie. Pre jemnejší interiér použite červené v akcentovaných vankúšoch, závesoch a dekoratívnych vázach. Červená môže byť použitá v kuchyniach, jedálňach a v miestnostiach, kde je energia dôležitá.

 

ŽLTÁ: Je vaša osobnosť veselá a jasná? Žltá je výborná pre šťastný a veselý životný štýl.  V foyer sú  vítané tlmené žlté tóny, zatiaľ čo v práčovňa ch a pivniciach sú vhodné tmavšie žlté tóny. Kombinujte žltú so zelenou a modrou

Neutrálne farby

HNEDÁ: V závislosti od vášho štýlu, hnedá môže byť hlboká ako káva Espresso alebo tlmená ako ťava. Hnedá dodáva pocit bezpečia a sily. Ak je váš dizajn sofistikovaný a jemný, hnedá je určená práve vám.  Použite hnedú farbu v kombinácii s pastelovými farbami pre moderný vzhľad vo vašom interiéri. Populárne v dekorácii sú v týchto dňoch hnedé spárované s ružovou, svetlomodrou, zelenou a svetložltou.

SIVÁ: Považuje sa za kreatívnejšiu bielu, šedá je skvelá párovacia farba. Tento dizajn neutrálnej farby je ideálny pre domáce kancelárie a priestory domova bohaté na duševné aktivity. Griege – kombinácia šedej a béžovej farby, veľmi moderná a pri použití s dekoráciami, môže byť teplejšia ako tradičná šedá. Ak je váš štýl moderný, potom si vyberte šedý interiér

ČIERNA: Ak používate čiernu v dekóre, váš dizajn by mohol byť sofistikovaný a dramatický, alebo môže byť tmavý a ponurý. Ak používate čiernu farbu, spárujte ju svetlejšou farbou, aby ste znížili pocit “jaskyne” vo vašich priestoroch. Zvážte, koľko svetla je vo vašom priestore pri používaní čiernej farby, čím tmavšia je farba, tým viac svetla potrebujete v priestore.

BIELA: Váš štýl je svieži, nadčasový a bezpečný s bielym. Biela sa môže osviežiť v slnečných miestnostiach, spálňach, kúpeľniach a obytných priestoroch. Farba je čistá, keď je čistá a neznesiteľná, ak je špinavá.