Vyberáme správny záves

Výber správnej farby pre vaše záclony

Dáme vám niekoľko jednoduchých tipov, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní, aby ste si mohli vybrať tie najlepšie záclony pre vašu spálňu. Myšlienkou je, že toto príslušenstvo maximalizuje interiérovú výzdobu vašej izby, takže jeden z kľúčových aspektov je, že závesy sa harmonizujú s dekoráciou vášho domu.

Dobrou voľbou pri výbere záclon je použiť paletu farieb, ktorá vám pomôže vybrať tie najvhodnejšie odtiene. Musíte nájsť štýl, ktorý by zodpovedal celkovej dekorácii skutočne osobného priestoru. Ak ste už vybrali záclony a chcete ich nahradiť, budete musieť byť oveľa jasnejšie, aké farby je potrebné použiť. Pozrite sa na vašu izbu, vaše steny, látkové vankúše a uvidíte rozsah, ktorý prevažuje, čo vám pomôže vybrať tón vašich záclon. Ak máte pochybnosti, môžete sa rozhodnúť pre neutrálne farby, ktoré nikdy nezlyhajú.
Význam textilu

Tkanina je ďalším aspektom, ktorý by ste mali zvážiť pri výbere záclon pre vašu spálňu. Ak ich chcete umiestniť do slnečného okienka, najlepšou voľbou je použiť ľanové, hodvábne alebo sametové materiály, pretože sú veľmi odolné voči slnku a sú veľmi dlhé.

Ak však chcete, aby bola vaša miestnosť tmavšia, môžete obmedziť množstvo svetla, ktoré vstupuje s hrubšími závesmi. Môžete si vybrať zamatový materiál, ktorý neumožňuje preniknúť veľa slnečného svetla. Pokiaľ ide o textílie, odporúča sa skontrolovať jej zloženie a nevytvára pľuvanie. Je tiež dôležité, aby bol ošetrený retardérom horenia, aby v prípade požiaru nespálil.
Výber správnej veľkosti pre vaše záclony

Ak chcete vybrať tie najlepšie záclony pre vašu spálňu, budete musieť vážne premýšľať o požadovanej veľkosti. Pred zakúpením alebo objednávaním zákaznických záclon musíte urobiť presné merania ich poklesu a šírky v závislosti od toho, kde chcete alebo je potrebné ich umiestniť.

Na ich meranie treba brať do úvahy tak šírku okna, ako aj dĺžku tak, aby ju opona kryla. Ak má vaša izba nízke stropy a je malá, závesy musia byť dlhšie a takmer dosiahnuť podlahu, takže priestor sa zdá byť oveľa väčší.