Výber správnych záclon pre váš nový domov

Moderná obývacia izba s pohovkou a novými závesmi. Moderná obývacia izba využíva závesy na zdôraznenie  inej výzdoby v izbe. Vedieť, ako si vybrať správne závesy pre izbu zvýši jej štýl.

Hoci záclony môžu byť dizajnovým prvkom, ktorý robí prácu v miestnosti, sú jedným z najviac prehliadaných aspektov domácej výzdoby.

Výber správnych záclon pre váš priestor vám môže pomôcť spojiť ďalšie dekor v miestnosti, aby sa priestor cítiť väčší a môže pomôcť dosiahnuť požadovaný dekor tému alebo pocit. Výberom záclon so správnym materiálom, dĺžkou a farbou môžete do svojho nového domova pridať dokonalý povrch.

 

Výber správneho závesu

V miestnostiach, kde je viac súkromia, ako je spálňa, môžete ísť na ťažšie tkaniny, ako je zamat, plátno a mušelín. Pre miestnosti, ako sú obývacie izby a kuchyne, kde chcete mať dostatok prirodzeného svetla, sa rozhodnite pre ľahšie tkaniny ako satén, nylon, chintz a kaliko.

Pri výbere správnej záclonovej tkaniny by ste mali mať na pamäti, že množstvo svetla v miestnosti má priamy vplyv na to, aké je priestranné. Pre malé miestnosti, ktoré chcete cítiť väčšie, sa rozhodnite pre záclony s ľahšími tkaninami, aby prenajali viac svetla a zaberali menej vizuálnych nehnuteľností. Ťažšie tkaniny sú skvelé možnosti pre izby, ktoré sa cítia drsné, pretože všetky slnečné svetlo, ktoré dostávajú, alebo v miestnostiach, ktoré chcete cítiť útulne alebo náladový.

Výber správnej dĺžky závesu

Záclony sú významným vizuálnym dizajnovým prvkom v každej miestnosti a ich dĺžka má veľký vizuálny vplyv na to, aká veľká je táto miestnosť. Nemusíte umiestniť záclonu tyč priamo nad oknami a mať lem závesu končí priamo pri parapete. Čím bližšie k stropu visí záves, tým vyššia a priestrannejšia izba. To isté platí aj pre spodný lem závesu pod parapetom.

Predtým, než vyhodíte vašu pásku, musíte vedieť, ako chcete, aby sa vaša izba cítila. Ak má váš dom dvojposchodovú veľkú miestnosť, záclony môžu vytvoriť leštený vzhľad.

 

Dramatické závesy od podlahy až po strop fungujú skvele v miestnostiach, ktoré už majú vysoké stropy; kratšie stropy však potrebujú viac tradičných záclon, aby sa cítili v teple a útulne.

 

Keď sa snažíte, aby sa malá miestnosť cítila väčšia manipuláciou s dĺžkou opony, zaveste tyč závesu vysoko, ale na parapete sa zastavte. Snažte sa vyhýbať tomu, aby záclona lem dopadla na podlahu, najmä ak ste použili ťažkú ​​tkaninu, pretože to môže spôsobiť, že miestnosť bude preplnená.

 

Výber správnej farby závesu

 

Rovnako ako všetky aspekty interiéru v miestnosti, Marino hovorí, že farba vašich záclon by mala byť „štylistickým prvkom priestoru“, ktorý pomáha dosiahnuť váš požadovaný tón pre priestor a ktorý spolupracuje s ostatnými dizajnovými prvkami. Pri výbere správnej farby pre vaše záclony, najprv rozhodnúť, či chcete, aby vaše záclony pop alebo zmes do pozadia. Po tom, pozrite sa na svoje existujúce palety farieb a premýšľať o tom, ktoré aspekty tejto palety pomáha dosiahnuť požadovaný vzhľad.

 

Ak chcete, aby vaše záclony vynikali, pozrite sa na zvýrazňujúce farby, ktoré ste si vybrali pre paletu a vyberte dominantnú farbu. (Ak ste maľovali svoje steny jasnú farbu, neutrálne záclony – najmä biely bielizeň – môže urobiť krásne vyhlásenie.) Pre záclony, ktoré sa prelínajú do pozadia, pozrite sa na neutrálne základy vašej palety farieb a vyberte si tie, ktoré rámujú vaše okná bez toho, aby ste hľadali príliš ostentatívny.

 

Pri výbere farby záclon, nezabudnite, že slnečné svetlo môže vyblednúť. Výrazné vzory a jasné farby majú tendenciu blednúť rýchlejšie ako tie tmavšie, najmä na jemných tkaninách. Ak máte radi žiarivé odtiene, zvážte visieť záclonové vložky medzi oknom a závesom, aby sa zabránilo vyblednutiu a zachovala si opona.

Zdobenie váš nový domov je zábava, ale v čase, keď príde na vyzdvihnutie záclony, môžete sa cítiť v pokušení chytiť prvé dostupné a dostať ich nainštalovaný len povedať, že ste dokončili svoj projekt. Prejdite cez tieto pocity zdobenia vyhorenia, pretože dlhodobý prínos nájdenia dokonalých závesov pre váš domov bude svietiť každý deň.