Výber správneho osvetlenia

Výber správneho osvetlenia pre váš dom môže vylepšiť celkový interiérový dizajn. Správne osvetlenie miestností a jednotlivých dekorácii prostredníctvom rôznej intenziry môže dať možnosť vyniknúť vášmu interiéru

 

Bodové osvetlenie

Ak váš má váš dom modernejší interiér, vyberané dekorácie v a umelecké diela, bodové osvetlenie je múdre voľbou, a to najmä v spoločných priestoroch, ako je obývacia izba, pretože môžu byť inštalované na osvetlenie určitého priestoru, ako napríklad umelecké dielo. Bodové svetlá vyzerajú najlepšie na vysokých stropoch a sú multifunkčné, pretože je možné inštalovať stmievače, ktoré vám umožnia jednoduché nastavenie osvetlenia.

 

Nástenné osvetlenie

Môžete tiež vytvoriť ohnisko v obývacej izbe s osvetlením v stene, čo je dobrá voľba, ak máte malý spoločný priestor, ktorý by ste chceli urobiť väčší. Osvetlenie steny sa zvyčajne používa v blízkosti miest na sedenie a môže sa tiež spárovať s teplou farbou farby, aby sa vytvorili zaujímavé vizuálne efekty.

 

Stropné svietidlá

Ďalšou spoločnou voľbou pre obývacie izby sú podlahové svietidlá, ktoré sú dobrým zdrojom svetla na umiestnenie v blízkosti kresla alebo pohovky. Jedná sa o klasickú voľbu, ktorá sa dá ľahko aktualizovať. Podlahové svietidlá tiež ponúkajú flexibilitu pohybu doma, ak sa rozhodnete usporiadať nábytok.

 

Osvetlenie kuchyne

V kuchyni zapustené osvetlenie pod skrinkami slúži na viaceré účely. Nielenže to uľahčuje varenie, ale môže tiež slúžiť na zdôraznenie vzhľadu žuly alebo mramoru. A keď sa rozhodnete baviť, osvetlenie prináša do vašej kuchyne príjemnejšie farby.  Ak má vaša kuchyňa plošinu na vrchole ostrova, môže byť úplne doplnená závesnými svetlami v súprave troch alebo štyroch, ktoré visia.

Exteriérové ​​osvetlenie

Akonáhle ste si vybrali osvetlenie interiéru vášho domu, mali by ste zvážiť aj vonkajšie osvetlenie. To je nevyhnutné na zabezpečenie bezpečnosti vašej rodiny, ako aj na zaslanie výstražného znamenia potenciálnym votrelcom, ktorí nie sú vítaní.

Pri výbere osvetlenia je dôležité zamerať sa na rôznorodosť a funkčnosť. A akonáhle máte správne osvetlenie, zistíte, že je oveľa jednoduchšie nastaviť náladu pre každú príležitosť.