Výber farby do kuchyne

Maľovanie vašich kuchynských stien je jedným z najrýchlejších a najjednoduchších spôsobov, ako znovu urobiť kuchyňu. Než sa pustíte do samotného maľovania, popremýšlajte o tom, ako by mala vyzerať vaša vysnívaná kuchyňa. Farba na stenách ovplyvňuje to, ako kuchyňa vyzerá a ako sa v nej budete cítiť. Farby by mali byť vo vzájomnej harmónii s doskami, obkladačkami, lištami, spotrebičmi a podlahami. Pred tým, ako si kúpite farbu, vyskúšajte vzorky na stenu, a sledujte ako sa farby menia počas dňa.
Základy farieb

Tip č. 1: Farby sa môžu zmeniť
Majte na pamäti, že prirodzené slnečné svetlo v kuchyni sa počas dňa strieda. Ranné svetlo sa objavuje inak ako večerné svetlo a tiene môžu ovplyvniť vnímanie farieb. Farba je v podstate svetlá -, farba závisí vo veľkej miere od toho, ako svetlo odráža túto farbu. Existuje termín používaný na opis tejto zmeny farby: porucha metamerického osvetlenia. Jednoducho to znamená, že dve farby môžu vyzerať podobne, ale nemusia sa zhodovať. Takže pochopenie modelov svetla vo vašej kuchyni a vedomosti, aké ďalšie farby sa dostanú do kuchyne, je neuveriteľne dôležité.

Tip č. 2: Vyberte farbu farby doma

Prineste domov realistické vzorky farieb (mnohé značky ponúkajú malé vzorky), ktoré môžete použiť na vaše steny. Maľujte tieto vzorky vedľa skrinky, podlahy, dosky a akejkoľvek tkaniny, ktorú plánujete používať v priestore. Dbajte na to, ako sa farba mení počas dňa. Napríklad silná červená farba steny môže v určitých časových intervaloch odrážať ružový odtieň na bielu skrinku alebo podlahu.
Tip č. 3: Farba nie je len pre steny
Nezabudnite, že farba môže byť použitá na rôzne kuchynské prvky: skrine, stoly, stoličky a iné dekoratívne predmety. Ak vaša obľúbená farba farby nefunguje na stenách, skúste ju namiesto toho použiť na kus nábytku. Vintage kusy alebo nové kúsky môžu byť natreté (alebo sprejované). Skúste najprv spodnú alebo zadnú stranu, aby ste sa uistili, že ste pre svoj projekt vybrali správny typ farby.