Vianočné stromčeky: ekologická krása

Nadýchaný umelý vianočný stromček vytvára náladu doma, v obchodoch a kanceláriách už desaťročia. Takýto stromček sa dá ľahko kúpiť online, prepraviť na novú adresu, nezaberie veľa miesta v sklade. Aby sa investícia vyplatila a priniesla radosť, vyberte si ideálnu možnosť podľa osobných kritérií.

Umelý vianočný stromček do ulice alebo do izby

Dvory, fasády domov, výstavisko zdobia vianočné stromčeky s antikoróznym náterom drôtu, ochrana LED prvkov pred prachom, špinou a vlhkosťou. Ihly vyrobené z materiálov odolných voči UV žiareniu.

Vysokokvalitný vianočný stromček do izieb:

  • bez toxínov a nepríjemného zápachu;
  • vyrobené z nehorľavých materiálov: v prípade náhodného iskrenia z krbu ihličie nehorí, ale pomaly a krátkodobo sa roztopí.

Dekoračný materiál

PVC je najbežnejšie a lacné; ihly sú priskrutkované k vetvičke drôtom. Výrobok je ľahký, ľahko sa montuje a demontuje, konáre je možné ohýbať ľubovoľným smerom. Doba služby je od 10 rokov.

Liate polyméry. Stavový dekor, presná imitácia prírodného ihličia so šiškami alebo bez. Ťažká konštrukcia, záruka 20 rokov.

Rozmery vianočného stromčeka

Po inštalácii by stromček nemal narúšať harmóniu priestoru a bezpečného ruchu v obývačke, sále reštaurácie či hotelovej hale. Odhadnite vzdialenosť od miesta, kde bude strom nainštalovaný, k elektrickým zásuvkám.

Vykonajte merania vopred na mieste inštalácie vianočnej dekorácie. Berte do úvahy odporúčania dekoratérov:

  • minimálna vzdialenosť od stien je 40 cm;
  • bezpečná vzdialenosť od krbu a peších trás v miestnosti – 60 cm;
  • harmonické odsadenie od stropu – minimálne 15 cm spolu s ozdobou vrchnej časti.

Úzke umelé vianočné stromčeky s krátkymi vetvami sú ako stvorené pre malé miestnosti, zaberajú o 30-50% menej miesta. Polkruhové stromy so sviežimi ihličkami sú vhodné na zdobenie portálov, pódií a vitrín.

Osvetlenie vianočného stromčeka

Stromček s hotovou girlandou alebo LED diódami z optických vlákien výrazne skracuje čas inštalácie a je skvelou voľbou pre kanceláriu alebo obchod. Doma má zmysel kupovať strom bez osvetlenia: každý rok zmeňte girlandy, počet a tvar žiaroviek, rôzne scenáre osvetlenia.

Druh stromu

V prírode sú rôzne ihličnaté stromy, výrobcovia úspešne napodobňujú borovice, jedle, smreky. Najpopulárnejšie sú severoamerická douglaska a borovica, jedľa Fraser – s hrubými vetvami, za ktorými nie je vidieť kmeň. Európske borovice a vianočné stromčeky majú vzdialenosť medzi vrstvami vetiev 10-15 cm – dekor je vzdušný, dodáva miestnosti ľahkosť.