Utierky pre vašu domácnosť

Je pravda, že váš uterák môže byť tou najťažšou pracovnou činnosťou vo vašej domácnosti. Majú čistiť naše telo, udržiavať nás v suchu a mali by sa pridať k vzhľadu miesta, kde sú umiestnené. Z ich práce v kúpeľni až po ich funkciu v kuchyni sa ukázali ako nevyhnutné.

Bohužiaľ, uterákom nie je venovaná veľká pozornosť tomu, aby sa ich podhodnocovali a prehliadali. Vedeli ste však, že problémy s uterákom sú rovnako podobné ako iné problémy s domácnosťami? Akonáhle sa uterák začne zbavovať, nečistôt alebo piluliek, môže to byť preto, že vážne problémy sú šikovné, aby si venovali pozornosť skôr, než začne.
Prečo je moja utierka preliata?

Hoci nové luxusné uteráky môžu byť nafuchavé a mäkké, majú tendenciu sa zbavovať a nečistôt. Mäkké a nadmerné vlákna, ktoré sa používajú v týchto luxusných uterákoch, spôsobujú ich rozptýlenie. Odlupovanie a opotrebovanie sa zastaví, keď sa uterák niekoľkokrát umyje, ale čas medzi tým môže byť ťažký, pretože uvoľňovanie bude všade. Bohužiaľ, preliatie má tendencie, alebo nechať stopy za to, či je v pračke alebo na vašom tele.
Čo spôsobuje hromadenie uterákov?

Uteráky, ktoré sú vyrobené z vlákien nízkej kvality, čelia problému pichnutia alebo malých vláknových gúľ, ktoré sa odoberajú z uteráku. Uteráky sú menej pravdepodobné, že pilulka, keď sú vyrobené s dlhšou vlákninou. Sklenené bavlnené uteráky nemajú jednoduchú pilulku, pretože sú vyrobené s vláknami, ktoré boli česané predtým, než sa bavlna stočila. Keď sú nite zapustené, spôsobia odstránenie krátkych vlákien, čo automaticky vedie k uterákom bez piluliek.
Starostlivosť o uteráky

Použitie nadmerného množstva zmäkčovačov tkanín ovplyvňuje absorpciu uteráka.
Nové uteráky majú na nich náter, ktorý naberá až 2-3 umývačky.
Lutinu možno odstrániť čistým vákuom.
Bubnové čistiace prostriedky sú užitočné pri odstraňovaní prebytočného páperia na uteráky.
Umývacie utierky v horúcej vode môžu spôsobiť, že sa váš uterák dostane na tvrdý povrch.
Pleseň sa priťahuje k vašim uterákom, ak ich nevyschne správne.