Typy záclon a závesov.

Nájdite typ, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám.
Pásové závesy

polopriehľadnej textílie, ktoré zmierňujú pohľady a poskytujú mierne súkromie. Vyzerajú najlepšie v obývačkách, jedálňach a spálňach. Obliečky by mali byť vrstvené inými úpravami okien, ak je súkromie znepokojujúce.

Čo treba zvážiť:

Druh materiálu, ktorý vyberiete, závisí od vzhľadu, ktorý chcete dosiahnuť, a úrovne starostlivosti, ktorú ste ochotní poskytnúť. Polyesterové strihy majú mierny lesk a vytvárajú formálnejší vzhľad. Tiež sa ľahko vyplatia a vyžadujú si trochu žehlenia. Čiapky z bavlny ponúkajú ležérny, moderný vzhľad. Šnúrky čipky sú romantické a tradičné. Obe bavlnené a čipky môžu byť potrebné profesionálne vyčistiť.
Pri veľkých vlnách tkanín vyberte dva alebo trikrát väčšiu šírku okna. Ak chcete dosiahnuť tento účinok, možno budete musieť použiť viac funkcií.
Striky sú zvyčajne dostatočne ľahké na zavesenie z pružinových napínacích tyčí, ale akýkoľvek typ závesného tyče bude fungovať.

Závesné panely
Záclonové panely.

Poskytovaním väčšieho súkromia ako oblúkov sú panely pevné kusy tkaniny, ktoré visia z tyčí alebo svoriek namontovaných na stenu. Sú skvelou voľbou pre mediálne miestnosti, spálne alebo akúkoľvek miestnosť, ktorú chcete blokovať svetlo a užívať si úplné súkromie.

Čo treba zvážiť:

Vyberte si z jednoduchej bavlny a potlačeného polyesteru do sviežeho sametu, hodvábu, vlny a tkaných gobelínov.
Plán na zakúpenie panelov o jeden a pol až dvojnásobku šírky okien pre štýlový efekt.
Nerezové panely sú lacnejšie, ale v noci sa môžu v noci stáť polopriehľadné, keď sú rozsvietené interiérové ​​svetlá. Skontrolujte, či vám vyhovuje úroveň ochrany osobných údajov, ktorú poskytuje každý panel.
Ak je problém s intenzívnym slnkom, podobne ako so západným oknom, vyhľadajte panely špeciálne vyložené, aby úplne zablokovali svetlo.
Väčšina panelov vyžaduje robustnú závesnú tyč. Vyberte si z jednoduchej kávovej tyče do viac ozdobnej tyčinky s dekoratívnymi finiálmi. Nezabudnite zvážiť náklady na hardvér pri plánovaní nákupu okenného ošetrenia.

Čierne panely Drapery
Zatemňujúce panely.

Zatemňujúce panely pomáhajú blokovať takmer 99% slnečného svetla. Tiež znižujú náklady na energiu blokovaním tepla v lete a zimou v zime. Použite vyčistenie panelov v obývacej izbe a spálni pre väčšie pohodlie.

Čo treba zvážiť:

Zatemňujúce panely sa neobetujú v štýle. Väčšina z nich sa vyrába v rôznych farbách a výtlačkoch a je možné ich umývať v pračke.
Zatemňovacie panely vyžadujú robustnú závesovú tyč rovnako ako štandardné záclonové panely.

Dobre vedieť

Skontrolujte obal, aby ste zistili, akú veľkosť závesného panelu sa váš záclonový panel hodí.
Najlepšie liečby
Okenné zábradlie.

Ak chcete dať svojmu oknu extra vkus, zakaľte ich hornými úpravami. Dodávajú štýlový dotyk do kuchyne, obývacej izby, jedálne a spálne.

Čo treba zvážiť:

Záclonka je úzky pásik tkaniny, ktorý prebieha pozdĺž hornej šírky okna.
Šatka je dlhý kúsok látky, ktorý zakryjete háčiky alebo samotnú tyč, aby ste ozdobili okno a rám.
Najlepšie ošetrenia môžu spárovať s žalúziami alebo odtieňmi na ovládanie svetla a súkromie.
Najlepšie ošetrenia často vyžadujú špeciálny montážny hardvér. Nezabudnite zvážiť náklady na hardvér pri plánovaní nákupu okenného ošetrenia.