Trendy vianočných dekorácií HoReCa na sezónu 2023-2024

Myšlienku vianočných dekorácií pre hotely, reštaurácie a kaviarne rozvíjajú dekoratéri s prihliadnutím na marketingový prieskum. 76 % miléniových respondentov v prieskume Deloitte uprednostňuje míňanie peňazí na dojmy, takže každý prvok dekorácie: umelé vianočné stromčeky, ozdoby, farebná paleta pôsobí na pozitívnu reakciu hostí.

Ekologická vianočná výzdoba

Prieskum OnePoll potvrdzuje pretrvávajúci záujem spotrebiteľov o tému trvalo udržateľného rozvoja: 75 % uprednostňuje ekologické možnosti zimnej rekreácie.

Umelé vianočné stromčeky sú stopercentným hitom ekologickej témy:

● žiadne poškodenie živých stromov;

● minimálne emisie do ovzdušia pri výrobe a preprave umelých stromčekov;

● boli použité recyklované suroviny;

● v zložení „ihličia“ a „snehu“ nie sú žiadne toxické látky.

Použitie umelých vianočných stromčekov, girlánd, vencov a fytokompozícií v slávnostnom interiéri a exteriéri hotelov a reštaurácií znižuje riziko negatívnej spätnej väzby od hostí.

Funkčnosť a bezpečnosť dekorácie na Vianoce a Nový rok

Pred zakúpením umelého vianočného stromčeka dekoratéri zmerajú rozmery každej miestnosti, preštudujú si hlavné trasy, rozmiestnenie svietidiel, zásuviek, nábytku.

Štandardné požiadavky na veľkosť umelého vianočného stromčeka v interiéri:

● minimálna vzdialenosť 20 cm od stropu a podlahy;

● minimálna vzdialenosť 15 cm od steny;

● vzdialenosť od smerov intenzívneho pohybu hostí a personálu od 40 cm.

Umiestnenie každého umelého vianočného stromčeka a girlandy zvyšuje funkčnosť priestorov:

● fotozóny – inzercia hotelov a reštaurácií na sociálnych sieťach;

● zónovanie priestoru pre rokovania, súkromné ​​rozhovory, štátne sviatky a novoročné predstavenia;

● úsporné večerné osvetlenie.

V trende sú úzke umelé vianočné stromčeky a celé kompozície z takýchto stromčekov. Vianočné stromčeky s vysokou základňou priťahujú záujem hostí: okolo „kufra“ sú umiestnené figúrky škriatkov, Santa Clausov, priehľadné nádoby s loptičkami a balíčky s darčekmi.

Vintage estetika a prispôsobenie dekoru

Všetci sú veľmi unavení z nepríjemných správ, a tak na Vianoce hostí čaká atmosféra dobrej rozprávky. 60 % respondentov prieskumu Mintel preferuje vintage dekorácie: „zasnežené“ ihličie, ozdoby na vianočný stromček v podobe lampášov, monochromatický dizajn, decentný lesk striebra a ružového zlata.

V štúdii RetailMeNot 68 % opýtaných očakáva personalizované darčeky. Prispôsobenie novoročnej výzdoby je v trende: kompozície rôznych veľkostí, farieb a textúr na stoloch av hotelových izbách. Hostia ocenia možnosť nezávisle si vybrať minidarček pod vianočný stromček alebo na vetvách krásneho umelého vianočného stromčeka.