Tipy pre spokojný spánok

Tip # 1: Nesnažte sa donútiť zaspať

Znepokojujúce a myšlienky o spánku a nutnosť ísť spať urobiť, je kontraproduktívne a najčastejšou príčinou nespavosti a poruchy spánku. Namiesto toho, aby ležal v posteli, pozeral do stropu a čakajú, že zaspíte, mali by ste byť pri pohľade na pokojnom mieste u vás doma a robiť niečo upokojujúce (ako prečítané) na únavu zo seba nastane.
Tip # 2: Vyhnite sa špičky medzi

Ak patrí do skupiny seniorov a osôb so zdravotným postihnutím, mali by ste sa vyhnúť všetky zdriemnuť medzi pretože deformujú prirodzený spánkový rytmus. Ak nemáte nopky, vaše telo zostane v synchronizácii a robí vám ľahšie zaspať večer.
Tip # 3: Postarajte sa o stravu

Je ľahké pochopiť, že pitie kávy krátko pred spaním spôsobí, že je ťažké spať. Ale aj použitie voľnopredajných liekov a ťažkého jedla môže zabrániť tomu, aby ste zaspali.
Tip # 4: Myslite na príjemné miesto

Napríklad, ak nemôžete zaspať, predstavte si miesto, kde sa vám páčilo v detstve. Postupujte po cestách a cestách oblasti, kým sa konečne nedostanete k vašej polohe … Zvyčajne budete spať skôr, ako sa k nej dostanete.
Spánok Tip č. 5: Vezmite lieky na spanie iba podľa pokynov lekára

Spacie pilulky spôsobujú viac problémov, ako vyriešia, najmä ak sú užívané dlhší čas. Spacie pilulky sú určené na príležitostné použitie a strácajú účinnosť, ak sa užívajú inak a častejšie, ako sa odporúča.
Tip # 6: Keď sa zobudíte, uistite sa, že máte jasné svetlo

vystavil jasného svetelného zdroja vo fáze obnovy (asi 30 až 40 minút) prebudí ducha a poskytuje dobrý spánok v noci.
Tip # 7: Vypnite elektronické zariadenia zo spálne

Žijeme v digitálnom veku a takmer každý vlastní mobilný telefón, notebook alebo iný prístroj. Odporúča sa nepoužívať tieto technické zariadenia v spálni, pretože môžu rušiť a prerušiť spánok.
spánku č. 8: Vždy choďte do postele súčasne

Choďte spať v rovnakom čase každý deň. “Trénu” vaše telo, aby zaspal rýchlejšie a v noci s ťažším spánkom spal.
Tip # 9: Relax pred spaním

Tento tip je naozaj veľmi efektívny, ale zvyčajne nie je taký jednoduchý. Namiesto toho, aby ležal v posteli znepokojujúcim, mali by ste mať čas v pokojnom kúte, a opísať výzvy najbližších dňoch a zodpovedajúce riešenie. Potom položte problémy mentálne. Takže nezaťažujete svoj spánok zbytočnými obavami.