Tipy na pohodlie počas horúcich dní

Horúce letá a s tým spojené vysoké teploty  spôsobujú nepohodlie, náladovosť a ťažkosti so spánkom. Možno zmena niekoľkých vecí v miestnosti môže prispieť k tomu, že bude príjemnejšie miesto.

Nainštalujte LED žiarovky : Tieto typy žiaroviek sú najvhodnejšie, pretože vyžarujú menej magnetických polí a teda aj menej tepla. Okrem toho spotrebujú menej elektrickej energie.

Teplota : Dostatočne reguluje teplotu v miestnosti. Ak máte klimatizáciu je optimum 22°. So zvyšujúcou sa vlhkosťou vzduchu bude potrebné teplotu znížiť, aby sa zachoval rovnaký tepelný pocit.

Svetlé, studené farby: Osviežte spálňu svetlou farbou. Steny v bielych alebo jemných odtieňoch studených farieb, ako je zelená alebo modrá, vytvoria pocit pokoja a dodajú vašej spálni svieži vzduch.

Obliečky a prikrývky : je ideálne, aby posteľná bielizeň bola vyrobená okrem iného z prírodných tkanín, ako je bavlna, ľan, pretože tieto látky majú vynikajúce absorpčné vlastnosti a pomáhajú regulovať telesnú teplotu.

Elektronické zariadenia : Ak je v miestnosti aj vaše pracovisko, pred spaním odpojte počítač, tlačiareň, router a ďalšie.

Závesy: Aj keď máte žalúzie alebo rolety, neváhajte využiť tieniace závesy v spálni. Sú perfektné na to, aby ste počas dňa získali súkromie a v noci vpúšťali do miestnosti vzduch, nie však komáre. Sú cenovo dostupné.

Vyvetrajte miestnosť . Otvorte okná a ráno pustite do izby čerstvý vzduch. Ak žijete v oblasti s vysokými teplotami, je vhodné to urobiť v chladných ranných hodinách a zatvoriť hneď, ako sa teplo začne vtláčať do izby. Vetranie je zadarmo a oceníte to!