Starostlivosť o bytové textílie

Pri starostlivosti o akékoľvek výrobky vždy dodržujte pokyny na štítku. Tu je niekoľko pokynov na optimalizáciu trvanlivosti produktov

Bavlna
Pranie v práčke pri teplote 40 stupňov Celzia, sušenie v bubnovej sušičke (pri nízkych teplotách, aby sa zabránilo nadmernému zmrašťovaniu) s dobou ochladzovania, vytiahnite zo sušičky krátko po dokončení cyklu, zložte, zatiaľ čo tkanina je stále vlhká žehlite pri nízkej teplote. Môžete tiež zavesiť posteľnú bielizeň na kvapkanie, čo bude mať za následok minimálne pokrčenie. Nezmiešajte s inými vláknami, ako je akryl alebo polykotón, pretože to môže viesť k upchávaniu bavlnenej tkaniny.
Obrusy, závesy
Pranie v práčke pri teplote 30 stupňov Celzia, sušenie v bubnovej sušičke (s nízkou teplotou, aby sa zabránilo nadmernému zmršťovaniu) s dobou ochladzovania, vyberanie sušičky krátko po dokončení cyklu, zloženie, zatiaľ čo tkanina je stále vlhká, by nemusela žehliť. Ak dávate prednosť pôvodnému vzhľadu, môže sa vyžadovať minimálne žehlenie. Nemiešajte umývanie s inými vláknami, ako je akryl alebo polyester, pretože to môže viesť k upchávaniu textílie.

Kúpeľové čistiace prostriedky a niektoré kozmetické výrobky, ako napríklad čistiace prostriedky, obsahujú bieliace činidlá, môžu spôsobiť trvalú zmenu farby na vašom uteráku / župane..

Uvedené pokyny na umývanie sú len orientačné, pri podrobnejšom postupe majú všetky naše výrobky špecifické pokyny na obale a / alebo štítkoch.