Starostlivosť a pranie záclon

Všetci vieme, aké vlastnosti môžu závesy priniesť do vášho domova. Závesy dokážu krásne rozptýliť svetlo, alebo ho dokonca úplne odcloniť. Závesy sú tiež investíciou do vášho domova, takže správna starostlivosť o ne je dôležitá, aby ste získali čo najväčšiu hodnotu.

Záclony a závesy sú vystavené prachu a nečistotám, ktoré môžu ovplyvniť ich životnosť a rovnako ako koberce a pohovky, aj oni občas potrebujú trochu starostlivosti.

Ako vyčistiť záclony a závesy bez toho, aby ste ich dali dole

Najjednoduchší spôsob, ako vyčistiť záclony bez toho, aby ste ich dali dole, je jednoducho ich povysávať tak často, ako môžete. Pomocou vysávača odstráňte voľné nečistoty, prach a dokonca aj chlpy domácich zvierat. Mäkký kefový nástavec je skvelý na jemné vysávanie visiacich závesov zhora nadol. Môžete to robiť tak často, ako chcete, a je to perfektná voľba na rýchle upratovanie pred príchodom očakávaných hostí.

Ďalším spôsobom, ako rýchlo vyčistiť záclony bez toho, aby ste ich museli dávať dole, je poriadne ich potriasť. Pomôže to odstrániť prach a nečistoty.

Ako čistiť a prať priehľadné záclony

Pokiaľ ide o čistenie prachu a nečistôt z vašich vlastných priesvitných závesov, najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je zľahka závesy zhrnúť a jemne ich potriasť.

Ak na svojich priesvitných závesoch uvidíte nejaké škvrny, môžete použiť vodu a jemný čistiaci prostriedok. Pomocou čistej vlhkej špongie utrite škvrnu a potom ju natrite octom z bieleho vína. Striedavo natierajte špongiou a octom, kým sa škvrna nezdvihne, a nezabudnite najskôr vykonať náhodnú kontrolu. Ak chcete záclony vysušiť, jednoducho ich nechajte visieť vo vánku v tieni, pomôže im to vysušiť a osviežiť akékoľvek pretrvávajúce pachy.

vyberte si nové závesy k prehozom