Správna veľkosť záclon a závesov

záclony nevyzerajú dobre alebo blokujú teplo a svetlo, ak sú ploché. Výsledkom je, že závesy sú zvyčajne 1,5 až 2,5 krát širšie než priestor, ktorý pokrývajú, aby sa mohli nejakým spôsobom sklopiť alebo zhromaždiť. Ale ako sa rozhodnete, ktorá aká veľká opona sa má kúpiť alebo získať?

Existujú vlastne niektoré veľmi jednoduché pravidlá, ktoré vám pomôžu určiť, aké veľkosti záclon by ste mali zamerať. Musíte sa rozhodnúť o troch veciach – aký typ závesu chcete, ako široký závesy musia byť a nakoniec, ako dlho chcete, aby závesy viseli.
Záves a pól / štýl železnice
Tri hlavné typy záclon, pútka, záplaty a záplaty.
,

Existujú tri hlavné typy záclonového dizajnu, ktoré opisujú hornú časť závesu a ovplyvňujú, ako sa pripevňujú na koľajnicu alebo tyč – viď vpravo; záplaty, závesy a očká.

Záclonové závesy a závesy na závesy zapadajú cez jednoduchý závesový pruh a nepotrebujú žiadne závesné háčiky ani krúžky. Všimnite si, že závesy očka sa skutočne začínajú nad záclonovou lištou, zatiaľ čo vrchné závesy závesov visia pod nimi. Takže pri rovnakom okne a záclonovom póle by závesy na očka mali byť dlhšie ako vrcholy závesov.

Existuje veľa rôznych druhov záhybov, ako je dvojitý plech, záplaty a šupky, ale pokiaľ ide o vaše merania, v podstate sa s nimi zaobchádzate rovnako. Pletené závesy môžu byť namontované buď na stĺp alebo na závesovú lištu. V závislosti od toho, ako ich pripevníte a koľko koľajnice budete používať, ich vertikálna poloha bude iná. Ak si vyberiete záclonový stožiar a zazvoníte, závesy visia nižšie, takže budú musieť byť kratšie, ako keby ste používali lištu, pozri neskôr.
Poloha koľajnice

Prvá práca skutočne vyberá poštu alebo koľajnicu a prispôsobí ju. Závesná tyč / koľajnica / koľajnica by mala byť asi 15 cm nad oknom a aspoň 15 cm širšia na každej strane pred koncami (alebo finials), ak máte miesto. Po namontovaní koľajnice / pólu zmerajte celkovú šírku, s výnimkou koncov alebo finiálov a potom pridajte 20cm. Toto ďalšie 20 cm dáva priestor na prekrytie vzduchu v závesoch uprostred. Je dôležité, ak to nepridáte, že budete mať vzdušnú a svetelnú medzeru. Ak chcete len jednu veľkú záclonu, a nie dve užšie, nemusíte pridávať ďalších 20 cm.

Teraz ste vypočítali šírku, ktorú potrebujete na pokrytie, ale vaše záclony budú musieť byť 1,5 až 2,5 krát širšie než toto, aby sa zhromaždili. Sprievodca nižšie vám poskytuje minimálnu šírku podľa typu závesu.
Ak chcete záclony na stĺpikoch alebo sledujte viac šírky o dva.
Ak chcete závesy na póloch, roznásobte šírku o dve.
Ak chcete horné závesy tabuľky na tyči, násobte šírku o 1,5.
Ak je vaša tkanina skutočne tenká (voľná alebo čistá), alebo ak chcete veľmi bohatý vzhľad alebo potrebujete dobrú tepelnú izoláciu, mali by ste zvýšiť každú násobku o 0,5 krát (2-násobok šírky pre vrcholy a 2,5-násobok šírky na pletenie oka alebo ceruzky).