Správna farebná schéma pre vašu spálňu

Vaša spálňa by mala byť odrazom toho, kým ste nielen vo svojom bdelom živote, ale aj vo vašich snoch. Na konci dňa je miesto, kde si odpočiniete a naberiete silu do ďalšieho dňa.  Aby ste si mohli dobre odpočinúť, vaša spálňa by mala byť príjemná a pohodová. Zmeňte svoju spálňu jednou z týchto farebných schém a dizajnovými nápadmi.

 

Ako ozdobiť spálňu farebnou schémou

Biela

Biela má pôvab. A z dobrého dôvodu. Biele steny v kombinácii s bielou úpravou môžu spôsobiť, že aj najmenšia spálňa bude vyzerať väčšia. Biela tiež vytvára čisté pozadie pre vaše osobné dizajnové prvky – či už si vyberiete svetlý obraz alebo čalúnené čelo postele. Zvážte zmiešanie textúr, napríklad ľanu a prešívanej bavlny. Ale vždy sa snažte udržať bielych v rovnakej tonálnej rodine.

Vzorovaná spálňa

Pri výbere farebných schém pre spálne neobmedzte výber na to, čo vidíte na farebnom koliesku. V dnešnom svete dizajnu sú vzory rovnako všestranné ako farby, vďaka ktorým pruhy, kvetinky, prikrývky a bodky vítajú doplnky do vašej spálne. Kľúčom k tomu, aby výtlačky fungovali – či už ide o posteľnú bielizeň, vankúše, čalúnenie alebo obklady stien – je vyváženie. Nezabudnite si vybrať vzory a tuhé látky v rovnakej rodine farieb. Chcete mať zmes jemných, stredne veľkých a veľkých rozmerov a textúr. Príliš veľa z nich odhadzuje rovnováhu vašej izby.

 

Tmavé farby

Niektorí ľudia sa bojia používať tmavé farby do spální, ale správne odtiene tmavej, šedej a dokonca aj čiernej môžu nastaviť správny tón – náladový. Tmavé farby stien v kombinácii s plyšovými kobercami a útulnou podstielkou sa môžu cítiť rovnako príjemne ako svetlejší priestor. Okná obliekajte do dramatických dlhých strmých závesov, ktoré vám umožnia preniknúť svetlo a dajú kľúčovým príslušenstvám, ako sú mosadzné nástenné svietidlá, kovové bočné stoly, lustre a zrkadlá, možnosť žiariť a žiariť.

 

Výrazné blokovanie farieb

Pre moderný dotyk prejdite na blokovanie farieb. Je to skvelý spôsob, ako začleniť farebnú schému spálne bez toho, aby ste riskovali jej preháňanie. Namaľujte obdĺžnikový obrys okolo čelného panelu, vyberte jednu stenu, ktorú chcete zvýrazniť, alebo pridajte široký, jeden pruh farby nadol alebo cez bielu stenu. Zvyšok prvkov v miestnosti by sa mal udržiavať minimalistický a efektívny. Mysli moderný nábytok, jednofarebné bielizeň a jednoduché závesy. Umožnite nástennej kresbe, lampám a príslušenstvu slúžiť ako pop art poskytnutím doplnkovej farebnej škály.

 

Ako ozdobiť spálňu farebnou schémou

Prírodný romantik

Kombinácia teplých bielych stien, upokojujúcich zelených akcentov a bohatých drevených prvkov môže pomôcť usmerniť romantiku v spálni. Vyberte si komody s jemnými krivkami alebo zúfalými patinami. Pridajte čalúnené lôžko alebo stoličku s akcentmi na nechty. Posteľ si obliecť do bielizne, ktorá naznačuje vonkajšie prostredie (listy, perie, kvety). Dokončite miestnosť zrkadlami a skleneným osvetlením, aby odrážali prirodzené svetlo z vašich okien – a dajte svojej spálni budiaci signál, ktorý potrebuje.