Šikovné tipy, ktoré vylepšia bývanie

Bývanie v skromnom byte neznamená, že musíte rezignovať na jeho stiesnený vzhľad. S malými priestorom môžete urobiť skutočne zázraky – naše praktické tipy vám pomôžu zlepšiť vaše bývanie.

Náš najrýchlejší tip, vďaka ktorému malá miestnosť vyzerá väčšoa – zrkadlá. Veľké, samostatne stojace zrkadlo umiestnené pri stene môže dať vašej miestnosti osviežujúci pocit priestoru.

Ďalším spôsobom, ako dosiahnuť priestrannejší efekt, je vymaľovať steny bielou farbou a pridať závesy v podobnom odtieni. Na tento účel sú obzvlášť vhodné priehľadné závesy. Môžete tiež využiť nábytok, ktorý je možné rozšíriť a v prípade, že ho nepoužívate, zasunúť ho alebo vyviezť na kolieskach. A čo je najdôležitejšie, nezabudnite, že do menšej miestnosti neprídávajte príliš veľa „vecí“. Prázdne miesto zdôrazni vašu izbu a dodáva jej ľahší vzhľad.

Máte málo prirodzeného svetla?

Jedným z najlepších spôsobov, ako zvýšiť príťažlivosť svojho bytu, je prepúšťať dostatok prirodzeného svetla. Z mnohých dôvodov sa však môžete ocitnúť v tmavom brlohu domu. Ako prežijete šero? Riešením je kreatívne vnútorné osvetlenie.

Trik spočíva v navrstvení viacerých svetelných zdrojov do vašej miestnosti – podlahových žiaroviek, stolových žiaroviek a zaostrovacích svetiel. Tak sa vytvárajú bazény svetla, ktoré vášmu domovu dodajú intímny pocit. Stojacie lampy sú teraz veľmi „in“. Prepožičiavajú toľko tepla a charakteru, že sa čoskoro budete čudovať, ako ste si kedy vystačili s iba žiarovkou. Pre časť vznešenosti pozastavte závesné svetlo alebo luster. Bude to tiež mať za následok pritiahnutie oka smerom hore, čím vznikne ilúzia výšky.

Cítite sa vo svojej izbe ako bez života?

Potrebujete len zelenú farbu! Do vašej obývačky neprináša život nič také ako niektoré dobre umiestnené rastliny. V interiéroch sa darí sukulentom, papradiam, izbovým leknám alebo dokonca bylinkám. Nezabudnite ich dať do farebných, originálnych kvetináčov. Nielen, že okamžite oživí vašu izbu, ale máte k dispozícii aj kyslík.

Domov, ktorý vyzerá takmer ako hotelová izba, je takmer rovnako depresívny ako ošarpaný a preplnený dom. Urobte to osobným použitím vitríny na rozprávanie svojho príbehu. Usporiadajte cestovné knihy, suveníry, knihy, rastliny, fotografie a čokoľvek iné, čo ľuďom hovorí, kto ste.

Začína váš nábytok vyzerať ošumelo?

Všetok nábytok časom stratí nádych moderna. AK nie je nábytok dosť starý na to, aby ste ho vyhodili, ale napriek tomu sú neuspokojivé z dôvodu vyblednutého čalúnenia, poškriabaných povrchov. Nerobte si starosti – odtrhnite pozornosť od starého nábytku pridaním vizuálneho prvku k podlahe alebo stenám. Vkusne navrstvite niekoľko svetlých kobercov a doplňte nábytok novými dekoračnými vankúšmi.