Šikovne ochlaďte interiér počas vlny horúčav

Ak nemáte radi horúčavu, prinášame vám niekoľko tipov ako zostať aj počas horúcich dní v pohode.

Dokonca aj pokiaľ žijete v skutočne horúcich oblastiach, môžete vlnu horúčav prežiť spokojne.

Zabudnite na rôzne zákazy varenia, teplých spŕch a horúcu kávu. Namiesto toho sa spoľahnite na dobrý rozum, aby ste mohli vytvoriť chladné prostredie.

  1. Otvorte okno v noci

Okná by ste mali otvárať len počas noci. Teploty počas noci klesajú, a vy tak môžete chlad efektívne využiť. Môžete k oknu umiestniť ventilátor, aby ste chladný vzduch čo najviac vháňali do vašej izby.

 

  1. žalúzie zatvorené počas dňa

Podobne ako nechcete, aby vás susedia videli,  nechcete, aby sa slnko plazilo a vyhrialo aj váš dom. Zatvorte žalúzie a záclony, aby ste udržali počas denného tepla izbu čo najviac izolovanú.

  1. ľad

Môže to vyzerať hlúpo, ale to funguje. Umiestnite stôl alebo stojaci ventilátor za plytkú misku s ľadom, alebo ľadovými obalmi.  Pustite ventilátor a získate dokonale chladný vánok bez toho, aby ste mali vysoké nároky na klimatizáciu.

 

  1. Zatvorte časti vášho domu

Dokonca aj vtedy, ak žijete v najkrajšej spálni, zatvorte priestory, ktoré momentálne nepoužívate, takže váš ventilátor nemusí pracovať až tak veľa.

 

  1. Vypnite nepotrebnú elektroniku

Nemá zmysel chladiť interiér ak používate príliš veľa elektroniky, ktorá vydáva teplo. Chladiaci ventilátor v počítači dodáva teplo do miestnosti aj vtedy, ak je počítač v pohotovostnom režime. Používajte tiež iba svetlá, ktoré potrebuje. Takto tiež znížite účet za energiu.