Rýchly reštart vášho domu

Môžete túžiť po celkovej rekonštrukcii a re-jig rozloženia vášho domu, ale ak váš rozpočet neumožňuje takúto investíciu, existuje veľa reálnych cien, ako dať vášmu domovu facelift. Nižšie sú len dve nápady, ktoré budú mať obrovský vplyv na vzhľad vášho domova.

Čerstvý náter farby
Jednotnosť môže dodať veľa štýlu do vášho domova a zatiaľ čo si možno myslíte, že výber rovnakých farieb v celom se zdá trochu nudný, celkový efekt bude pôsobivejší ako zbierka izieb zdobených v rôznych štýloch. Najjednoduchší spôsob, ako premeniť váš domov, je prefarbiť steny a stropy po celom obvode, výberom odtieňov z jednej farebnej palety. Ak môžete nájsť farbu farby, ktorá sa vám páči, nákup veľkého množstva tiež robí prácu lacnejšie!

Ak chcete skúmať palety farieb trochu viac a získať prístup k niektorým skvelým generátorom online palet, potom sa obráťte na niekoľko našich ďalších článkov; ako prísť s farebnou schémou pre miestnosť alebo si prečítajte, ako sa vzájomne ovplyvňujú farby a identifikujte rôzne druhy farebných schém, ktoré by ste si mohli vybrať.

podlaha
Podlaha môže byť veľkým rozdielom v miestnosti, ale je zvyčajne drahá. Existujú niektoré možnosti podlahy, ktoré sú cenovo dostupné a nevyžadujú odborníka, aby sa zmestili. Koberec je jednoduchý spôsob, ako pokrývať tatty alebo nevzhľadné podlahy, zatiaľ čo pridáva nejaké vkus a farbu. Avšak, nie sú vždy vhodné na miestach s vysokou dopravou, kde sa rýchlo zafarbia alebo sa nahnú a vycvičia nepozorné nohy.
Garážové dlaždice vzor
Tvrdé gumové dlaždice sú skvelou alternatívou. Sú cenovo dostupné, poskytujú zvukovú a tepelnú izoláciu, sú veľmi odolné a poskytujú 100% pokrytie. Gumové podlahové dlaždice sú vyrobené z vysoko odolného materiálu z PVC a zvyčajne sa nachádzajú v štvorcových rozmeroch 50 cm x 50 cm, ktoré pomocou uzamykacieho systému kliknú do seba a pomocou kladivka sa dajú ľahko upevniť na miesto. Preto sa ľahko inštalujú sami a nepotrebujete žiadne špeciálne náradie, podložky ani lepidlá. Ak ste ich predtým nevideli, pozrite sa na to, aby ste sa cítili ako vyzerali a ceny.

Boli pôvodne navrhnuté pre priemyselné priestory, ako sú garáže, telocvične a dielne, avšak nie je dôvod ich nepoužívať v domácom prostredí. Prichádzajú v rade farieb a dokonca si môžete vytvoriť svoje vlastné vzory. Dokážu rýchlo premeniť tie časti vášho domu, ktoré sú na okraji obytného prostredia – zamyslite sa nad prašnými podkrovnými plochami a studenou betónovou garážovou podlahou. Položte tieto dlaždice na povrch týchto povrchov a náhle máte čistý, teplý a izolovaný povrch, ktorý sa cíti ako súčasť vášho obytného priestoru. V podkroví budú izolovať zvuk od krokov, hudby alebo detí v hre. Pokryte si s nimi garážovú podlahu a okamžite premeníte priestor na miestnosť.

Ak sa v budúcnosti rozhodnete nahradiť gumové podlahové dlaždice alternatívnym materiálom podlahy, môžete jednoducho zdvihnúť dlaždice a presunúť ich na iné miesto!
Zmeňte dvere
Ďalším spôsobom, ako zmeniť celkový vzhľad vášho domova, je výber a zavesenie nových vnútorných dverí. Mnoho starších domov má niekoľko dverí nahradiť v priebehu rokov, a ak môžete začať znova s ​​rovnakými dverami po celom, celý dom sa bude cítiť viac koordinované skôr ako rad miestností, ktoré sú jednoducho spojené.

Ak renovujete starší majetok, je najlepšie vybrať dvere v štýle pôvodnej budovy. Dvere sú k dispozícii v širokej škále rôznych štýlov, takže stojí za to robiť nejaký výskum. Interiéry blogy a on-line dodávatelia môžu byť skvelým zdrojom inšpirácie, ale mnohí z nich majú naozaj zlé spracovanie obrazu, takže strávite trochu času nájsť webové stránky, ktoré majú veľa vysoko kvalitných obrázkov. Prípadne získajte inšpiráciu z fantastického bezplatného zdroja, ktorým je Pinterest. Ak neviete, čo vám chýba, tak sa tam dostaňte a vyhľadajte niektoré obrázky.

Intenzívne dvere

Zmena dverí medzi dvomi miestnosťami môže tiež skutočne zmeniť pocit priestoru v budove. Napríklad, dnes sú tu niektoré veľké posuvné dvere, ktoré sa dajú rozdeliť, aby rozdelili dve recepčné miestnosti na intímnejšie priestory alebo ich otvorili do väčšieho priestoru ideálneho na zábavu. Drahšie posuvné dvere sa nazývajú vreckové dvere – kde sa dvere uvoľňujú do priestoru v stene, a nie sú zavesené na jednej strane steny.

Glazované alebo čiastočne zasklené dvere môžu byť tiež veľmi účinné pri zmene prostredia v domácnosti. Ak váš dom chýba prirodzené svetlo, potom zmena niektorých dverí na glazované umožnia denné svetlo, ktoré sa má prefiltrovať do rôznych miestností a zvýšiť pocit priestoru vo vašom dome.