Pruhy na zrkadle: zbavte sa ich!

Pruhy na zrkadle môžu flustrovať. Snažíte sa čistiť zrkadlo a neustále sú na nich pruhy.

Noviny zanechávajú atrament, takže tie vám nepomôžu.

Pruhy sú frustrujúce, nepekné a neodkladné. Všetci si myslíme, že vieme, ako čistiť zrkadlá, ale až sa naučíte môj tajný produkt a techniku, budete mať na bloku tie najskvostnejšie zrkadlá. Papierový uterák zanecháva za sebou malé chuchvalce vlákien, ktoré nevyzerajú najlepšie. Potrebujeme teda látku, ktorá nepúšťa vlákna a pomáha zrkadlo skutočne čistiť.

Ďalšia vec, ktorú potrebujeme pri čistení zrkadla je čistiaci prostriedok na zrkadlo. Je navrhnuté tak, aby nepenilo a nezanechalo šmuhy.

Ak použijete akýkoľvek starý čistiaci prostriedok, uvidíte nad zrkadlom opar, a ak je to tak, musíte ho očistiť pomocou čističa skla.

Aby ste si mohli zrkadlo vyčistiť ako profesionál, potrebujete:

Utierka z mikrovlákna s plochou väzbou – akákoľvek iná utierka vám neprinesie dobré výsledky. Pamätajte, že je to váš čas venovaný čisteniu, takže veľa času vám ušetria správne pomôcky.

Biely alkohol – áno, to je tajomstvo.

Bavlnená podložka – na trenie alkoholu.

Čistič skla – ocot a voda, ale môžete použiť obľúbenú značku alebo recept.

Poďme na to.

Použite  trochu alkoholu na vatový tampón a čistite zrkadlo, či v ňom nie sú nejaké gule alebo nahromadené usadeniny. Čistite v smere zhora nadol. Pracujte rýchlo, pretože alkohol rýchlo schne.

Potom postriekajte zrkadlo čistiacim prostriedkom na sklo a dbajte na to, aby nenasiaklo.

Zložte utierku z mikrovlákna na štvrtiny, takže budete mať 4 čisté povrchy na prácu a podľa potreby ju môžete otočiť o, aby ste sa uistili, že pracujete s čistým povrchom.

Začnite v ľavom hornom rohu a potiahnite látku do pravého horného rohu, potom ju zhoďte dole a vráťte sa späť k ľavej strane zrkadla. Pokračujte v tomto cik-caku, kým sa nedostanete k spodnej časti zrkadla.

A máte hotovo!