Prečo sú laminátové podlahy obľúbené

Laminátové podlahy vám ponúkajú veľa štýlov a možností dokončenia, naozaj stojí až po škrabance, dent a každodenné nosenie, rovnako ako vyzerajú skvele. Tento laminátový sprievodca vás bude oboznámiť so všetkými základnými potrebami, ktoré budete potrebovať pri rozhodovaní o vašich osobných potrebách.

Čo je to laminátové podlahy
Počas procesu “laminácie” tento syntetický výrobok utesňuje niekoľko vrstiev dohromady spôsobom, ktorý má byť cenovo dostupný, ako aj odolný. Existuje opotrebovávacia vrstva naplnená oxidom hlinitým, ktorá prispieva k odolnosti voči opotrebovaniu a uľahčuje jej čistenie. Vytlačený obrázok, ktorý vytvára nadčasový vzhľad tvrdého dreva, kameňa alebo dlaždice, sa nazýva dekorová vrstva. Ďalej je základná vrstva. Táto vrstva je zodpovedná za udržiavanie štruktúry a zakazovania záhybov, čo je bežný problém s podlahou z tvrdého dreva. A nakoniec, zadná vrstva dodáva laminátu extra stabilitu a štruktúru.

Voľby v lamináte
Výber vlastnej hrúbky je jedným z výhod výroby laminátových podláh. Hrúbky sú v rozmedzí od 7 mm do 12 mm, s hrubším laminátom, ktorý sa lepšie postaví na duny a nerovné plochy vo vašej podlahe. Môže tiež udržiavať minimálny šum. Vzhľadom na túto skutočnosť si môžete vybrať menšiu hrúbku pre oblasti, ktoré vidia malú prevádzku pri výbere silnejších laminátov pre oblasti s vysokou dopravou, ako sú obytné miestnosti a vstupné chodníky.

Starostlivosť a údržba
Aj keď laminát samo o sebe má vydržať väčšiu prevádzku a ľahšie sa čistí, stále je niekoľko tipov, ktoré treba mať na pamäti, aby ste čo najviac využili možnosti podlahy.

Na dosiahnutie najlepších výsledkov použite výrobky, ktoré sú špecifické pre vašu podlahu.
Jeden alebo viackrát za týždeň zamedzte poškriabaniu.
Zabráňte rozliatiu na podlahu – vyčistite ju naraz.
Použite koberčeky na mieste, aby ste znížili opotrebenie a zozbierali nečistoty a prach.