Prečo je aloe vera zdravé

Rastlina aloe vera je sukulentný druh rastlín z rodu Aloe. Rastú hojne v tropickom podnebí a používa sa už celé stáročia ako liečivá rastlina.

Aloe vera šťava je hustá kvapalina vyrobená z listov rastlín aloe vera. Je všeobecne známe, že lieči popáleniny. Ale pitie tohto zdravého elixíru v šťavovej forme vám prináša rad ďalších prínosov pre zdravie.

Šťava z aloe vera sa vyrába drvením alebo rozomletím celého listu rastliny aloe vera, po ktorej nasledujú rôzne kroky na čistenie a filtráciu kvapaliny. S miernou, prípustnou chuťou, šťava ľahko premiešava do smoothies. Tým je aloe vera šťava praktický doplnok stravy.
Aké sú zdravotné prínosy pitnej šťavy z aloe vera?

1. Alkalinity

Telo s kyslým pH je chovným priestorom pre choroby. Je to atmosféra, v ktorej choroba prosperuje. Pomôžte udržať vaše telo vyvážené tým, že budete jesť a piť zásadité potraviny a nápoje, ako je šťava z aloe vera.

Medzi ďalšie inteligentné alkalické potraviny patria:

Listová zeleň
koreňová zelenina
citrus
orechov a semien
jablčného octu
kokosový ocot

2. Hydratácia

Rastlina aloe je veľmi hustá, takže je to ideálny spôsob prevencie alebo liečenia dehydratácie. Zostať hydratovaný pomáha vašej detoxizácii organizmu tým, že poskytuje spôsob, ako vyčistiť a vyprázdniť nečistoty. Džús tiež obsahuje obrovské množstvo živín, ktoré optimalizujú výstup orgánov vášho tela.

To je veľmi dôležité, pretože vaše obličky a pečeň sú vo veľkej miere zodpovedné za úlohu detoxikácie krvi a tvorby moču. Z tohto dôvodu je potrebné udržať ich zdravé.

Zotavenie z ťažkého cvičenia tiež vyžaduje rehydratáciu pri príjme extra tekutín. Vaše telo potrebuje viac tekutín, aby sa vyplavilo a zbavilo sa tvorby kyseliny mliečnej z cvičenia. Skúste šťavu z aloe vera namiesto kokosovej vody po ďalšom náročnom tréningu.
3. Funkcia pečene

Pokiaľ ide o detoxikáciu, zdravá funkcia pečene je kľúčová. Aloe vera šťava je vynikajúci spôsob, ako udržať vaše pečeň zdravé. Je to preto, že pečeň funguje najlepšie, keď je telo primerane vyživované a hydratované. Aloe vera šťava je ideálna pre pečeň, pretože je hydratačná a bohatá na fytonutrienty.
4. Pri zápche

Pitie šťavy z aloe vera pomáha zvyšovať obsah vody v črevách. Výskum ukázal vzťah medzi zvýšením obsahu črevnej vody a stimuláciou peristaltiky, čo vám pomáha pri prechode stolice normálne.

Ak ste zápcha alebo máte problémy s častou zápchou, skúste začleniť šťavu z aloe vera do každodennej rutiny. Aloe tiež pomáha normalizovať zdravé baktérie vo vašom čreve, čím udržuje vyváženú zdravú črevnú flóru.
5. Pre čistú pokožku

Hydratačná šťava z aloe vera môže pomôcť znížiť frekvenciu a vzhľad akné. Môže tiež pomôcť znížiť stav kože, ako je psoriáza a dermatitída.

Aloe vera je bohatým zdrojom antioxidantov a vitamínov, ktoré môžu pomôcť chrániť vašu pokožku. Dôležité zlúčeniny v aloe vera tiež ukázali, že neutralizujú účinky ultrafialového (UV) žiarenia, opravia vašu pokožku pred existujúcim poškodením UV žiarením a pomáhajú predchádzať jemným čiaram a vráskam.
6. Nutričné ​​zvýšenie

Šťava z aloe vera je plná živín. Pitie je vynikajúcim spôsobom, ako sa ubezpečiť, že sa nestanete nedostatkom. Obsahuje dôležité vitamíny a minerály, ako sú vitamíny B, C, E a kyselina listová.

Obsahuje tiež malé množstvá:

vápnik
meď
chróm
sodík
selén
magnézium
draslík
mangán
zinok

Aloe vera je jedným z jediných rastlinných zdrojov vitamínu B-12. Je to vynikajúca správa pre vegetariánov a veganov.

Udržanie príjmu potravy a nápojov bohatých na živiny je kľúčom v boji proti najzraniteľnejším chorobám.
7. Úľava z pálenia záhy

Pitie šťavy z aloe vera vám môže pomôcť pri záchvate pálenia záhy. Zlúčeniny prítomné v šťave z aloe vera pomáhajú kontrolovať sekréciu kyseliny vo vašom žalúdku. Účinky dokonca dokázali, že bojujú proti žalúdočným vredom a zabraňujú tomu, aby sa zhoršovali.
8. Tráviaci prínos

Aloe vera obsahuje niekoľko enzýmov, o ktorých je známe, že pomáhajú pri rozpadu cukrov a tukov a udržujú trávenie hladko. Ak váš tráviaci systém nefunguje optimálne, nebudete absorbovať všetky živiny z jedla, ktoré jedávate. Musíte udržať váš vnútorný motor zdravý, aby ste mohli využiť výhody stravy.