Praktické závesy pre altánky

Altánky, otvorené verandy, terasy sú skvelými miestami na oddych vonku za predpokladu, že sú chránené závesmi pre altánky pred priamym slnečným žiarením, prachom, zrážkami a hmyzom. Na šitie vonkajších modelov sa zvyčajne používajú odolné tkaniny so zvýšenou odolnosťou proti vlhkosti. Takéto materiály by mali spájať praktickosť s krásou a dizajn záclon by mal zodpovedať fasáde domu a celkovému dizajnu krajiny.

Druhy látok na závesy pre altánky

Na šitie závesov pre altánky je možné použiť bežné textílie.. Dostatočne husté tkaniny môžu chrániť pred horúcim slnkom a prachom, ale proti zrážkam sú úplne bezmocné. Úplné zatemnenie je možné pomocou zatemňovacích tkanín so zlepšenými vlastnosťami odolnosti.

Vonkajšie závesy vyrobené zo špeciálnych materiálov, vrátane:

• Materiál PVC. Má lesklý povrch, je vysoko trvácny a odolný voči vlhkosti. PVC je odolné voči škvrnám a ľahko sa čistí. Môže byť farebný, hladký, so vzormi, priehľadný. Jeho vlastnosťou je nedostatočná vzduchotesnosť, preto je potrebné dbať na vetranie vnútorného priestoru.

• Polyester s PVC alebo polyuretánovou impregnáciou. Odolný a vodeodolný materiál, z ktorého môžete ušiť nepremokavé závesy na vonkajšie altánky alebo terasy.

• Akrylové plátno. Obľúbená možnosť šitia vonkajších závesov pre svoje antireflexné, dobré vodoodpudivé a estetické vlastnosti. Tento nepremokavý materiál odoláva náhlym zmenám teploty bez deformácie. Ak v chladnom počasí umiestnite ohrievač a pevne zatvoríte závesy, potom bude vnútri teplé a útulné. Akrylové plátno je možné použiť na šitie záclon rôznych vzorov, vrátane závesov.

• Ľahké markízové ​​látky s hustotou do 230 g/m2. Majú spoľahlivú impregnáciu a stabilné sfarbenie.

• Hustý materiál markízy – 630 g/m2. Je to dopyt po šití vonkajších závesov odolných voči vetru a vode pre terasy, altány a otvorené verandy v regiónoch s ťažkým podnebím. Takéto plátno je schopné udržiavať výkon v širokom rozsahu teplôt: -40 … +70 °C

Tkaniny na vonkajšie použitie sú zvyčajne ošetrené antiseptickými zlúčeninami, vďaka čomu sú odolné voči plesniam. V oblastiach, ktoré sa nachádzajú v blízkosti grilov alebo krbov, sa môžu používať iba nehorľavé materiály. V internetovom obchode  dekostudio.sk nájdete závesy pre altánky rôznych typov, farieb a prevedení za prijateľnú cenu.