Posteľné bielizeň sa vyrába z rôznych materiálov

Posteľná bielizeň je dostupná v rôznych farbách, vzoroch a veľkostiach. Posteľná bielizeň je vyrobená aj z rôznych materiálov. Prinášame vám preto prehľad materiálov, z ktorých sa vyrába posteľná bielizeň, aby ste si vybrali vhodný materiál pre vás a vašu rodinu.

Flanel

Flanel je hrubý, ale ľahký materiál, ktorý je mimoriadne odolný – môžete ho mnohokrát prať a sušiť v sušičke, bez toho aby sa opotreboval. Flanel je vyrobený z voľne pradenej bavlny a je to priedušná látka. Proces výroby vytvorí mäkkú látku, ktorá dobre drží teplo a vytvára útulný pocit.

Flanelové posteľné obliečky sú dostupné v rôznych farbách a veľkostiach. Flanel je vhodný aj pre deti.

Jersey

Posteľné obliečky Jersey sú mimoriadne jemné a pružné, aby vám poskytli pohodlný spánok. Majú fantastickú farebnú stálosť a je možné ich prať v práčke pri 40 ° C a sušiť v sušičke. Jersey je priedušný úplet. Jersey je vhodný na teplé letné noci. Má podobnú textúru ako tričko a prvýkrát sa vyrobil na ostrove Jersey – odtiaľ pochádza názov!

Froté

Froté látka sa najčastejšie sa používa na výrobu osušiek – je preto na pokožke veľmi jemná. Má nestrihané očko a je mäkká a priedušná, takže je ideálna na leto. Froté obliečky sa dajú prať v práčke a dajú sa použiť aj ako ďalší chránič pre váš matrac. Sú tiež veľmi pružné!

Polyester

Polyester je umelo vyrobená látka, ktorá zostáva sa nekrčí – čo je perfektné, ak nemáte radi žehlenie obliečok! Udržuje si tiež tvar, a vydrží množstvo praní a sušenia v sušičke pri zachovaní kvality. Zmes polyesterovej bavlny pomáha udržiavať prirodzený mäkký pocit a chladné vlastnosti bavlny a zároveň prináša vlastnosti ľahkej starostlivosti z polyesteru. Vďaka zmesi polyesteru a bavlny sú cenovo výhodnou alternatívou voči obliečkam zo 100% bavlny.

Egyptská bavlna

Egyptská bavlna je tradične mimoriadne kvalitná tkanina. Bavlna sa pestuje vo vlhkých podmienkach pozdĺž brehov rieky Níl, čo pomáha rastu dlhých bavlnených vlákien. Práve tieto dlhé bavlnené vlákna robia egyptskú bavlnu jedinečnou, mäkkou a dlhotrvajúcou.

Obliečky z egyptskej bavlny sú prírodný produkt, a preto sú ideálne, ak sa chcete vyhnúť syntetickým látkam. Bavlnená posteľná bielizeň je mäkká a hladká a poskytuje kvalitnejšiu látku ako zmes polyesteru a bavlny. Obliečky z čistej bavlny sú tiež oveľa chladnejšie a napriek tomu, že sú stále veľmi odolné, vyžadujú viac žehlenia ako obliečky z polyesterovej bavlny!

Mikrovlákno

Mikrovlákno je jemné vlákno z polyesteru. Má vlastnosti ľahkej starostlivosti z polyesteru, zatiaľ čo je jemnejší na dotyk vďaka jemnejším vláknam.

Mikrovláknové pláty sú ľahké a ideálne pre ľudí s alergiami, pretože alergény sa nezachytávajú vo vláknach. Jedná sa o umelo vyrobenú tkaninu s veľmi jemnými vláknami, ktorá sa ľahko čistí.