Posteľná bielizeň – dekorácia a ochrana postele!

Hlavnou funkciou posteľnej bielizne je chrániť prikrývku, matrac a vankúše pred opotrebovaním a poškodením. Súhlaste však, v prvom rade si premyslite, ako bude na posteli vyzerať a či bude príjemná na dotyk.

Farby, dizajn a výber látky dokážu o majiteľovi posteľnej bielizne veľa napovedať, no nemenej dôležitý je komfort. Predstavte si, že sa ponoríte do novej postele, ktorá vonia sviežo a pri dotyku jemne vŕzga. Vďaka tomu bude váš spánok určite silnejší a vaše ráno energickejšie!

Či bude posteľná bielizeň pohodlná, závisí od materiálov, z ktorých je vyrobená:

• satén – vyrobený z bavlnených vlákien dvojitého tkania. Táto posteľ bude mať zvýšenú odolnosť a bude príjemná na dotyk;

• Flanel je mäkký a teplý bavlnený materiál. Dobre sa zahrieva, absorbuje vlhkosť a prepúšťa vzduch;

• perkál – bavlna s matným hladkým povrchom. Na zvýšenie odolnosti proti opotrebeniu je pokrytý špeciálnym lepiacim materiálom. V súlade s tým sa takáto posteľ nebude otriasať;

• kaliko – bavlnená tkanina často s jasnými vzormi. Vhodné na každodenné použitie a časté umývanie;

• mikrovlákno – vysoko kvalitná tkanina, ktorá sa nekrčí. Príjemné na dotyk, netrasie sa a znesie časté pranie.

Posteľné súpravy sú v niekoľkých veľkostiach.

Štandardná posteľ pre dospelých má rozmer 140 cm, takže jedno a jedenapol súprava má rozmer 140×200 cm, manželské postele vyžadujú veľkú plachtu a prikrývku, niekedy aj dve menšie prikrývky. Rozmer takejto posteľnej bielizne je 200×220 cm. Do detských postieľok je možné zakúpiť obliečky v rozmere 100×140 cm.Štandardný rozmer obliečky na vankúš je 60×70 cm.

Pôvodná možnosť pre detskú izbu – posteľ, ktorá svieti v tme. Je vyrobená z holandskej bavlny v pestrých farbách. Moderná technológia farbenia látky vám umožňuje vytvoriť originálny dizajn. Počas dňa bude materiál absorbovať slnečné svetlo a v noci osvetlí obraz. Jednoducho fantastické!

V bežnom živote sa bez posteľnej bielizne nezaobídete, pretože predlžuje životnosť prikrývok a vankúšov. Kvalitné obliečky dobre sajú vlhkosť, takže nebudete zapáchať z častého používania prikrývok či vankúšov. Bavlnená tkanina je prírodný materiál, ktorý ľahko prepúšťa vzduch. Počas spánku bude vaša pokožka dýchať a vy sa ráno zobudíte svieži a plní sily.