Podlahové svietidlá – ako nájsť ideálnu pre vašu obývaciu izbu

Nepotrebujete, aby sme vám povedali, že svietidlá a osvetlenie sú absolútne nevyhnutné pre dizajn vašej krásnej obývacej izby. Dizajnové podlahové svietidlá alebo stojace lampy slúžia dvojakému účelu: môžu to byť nádherné predmety v sebe a svetlo, ktoré vytvárajú, môže určiť celú náladu miestnosti. Nákup pravého podlahového svietidla vyžaduje trochu myslenia.

Tu je kompletný sprievodca výberom podlahového svietidla pre vašu obývaciu izbu – počnúc piatimi kľúčovými otázkami, ktoré si môžete položiť, keď si vyberiete štýl, základňu a tieň …
1. Chcete, aby vaše podlahové svietidlo urobilo vyhlásenie?

Úžasná podlahová lampa môže byť vlastnou obývacou izbou – pridaním výšky, farby a charakteru do miestnosti – alebo to môže byť jemnejší prídavok, ktorý sa mieša s nábytkom a príslušenstvom.


Či sa rozhodnete ísť pre vyhlásenie podlahové svietidlo môže závisieť od miesta, ktoré máte k dispozícii. Napríklad stojatá podlahová lampa bude fungovať veľmi dobre v značnom prázdnom kútiku, ale v menšej miestnosti môže zaberať príliš veľa vzácneho podlahového priestoru.

Ďalšou možnosťou, ak chcete, aby bola lampou miestom hovoru, je ísť na jednoduchú základňu, ale potom vystreliť na veľký, okázalý odtieň, ktorý pridáva farbu a život do priestoru na úrovni očí.

Úžasný odtieň bude vyzerať rovnako dobre v deň, keď závesy boli rovnaké ako pri osvetlení nápojov po večeri.

2. Ako sa podlahové svietidlo zmestí do vašej obývacej izby?

Pri rozhodovaní o podlahovom svetle je potrebné zvážiť mieru obytnej miestnosti – najmä výšku stropu.

Ak máte nízky strop, veľmi vysoká lampa môže vypadať neprimerane, zatiaľ čo ak máte veľa nadzemného priestoru, príliš krátke podlahové svietidlo sa taktiež vyčleňuje z nesprávnych dôvodov, oslňujúcich hostí svojim oslňovaním namiesto toho, aby zaplnili miestnosť s okolitým svetlom.

Trikom je potom získať lepiacu pásku a najprv vyformovať svoju ideálnu výšku, aby ste vedeli, ako vysoká môže byť základňa predtým, než stojaca lampa začne dominovať miestnosti.

3. Aké svetlo chcete vo svojej obývacej izbe?

Stojace svietidlá môžu byť použité ako pre osvetlenie úloh, tak aj pre okolité osvetlenie, takže rozhodovanie o tom, ktorá priorita vám pomôže rozhodnúť o tom, ako najlepšia podlahová lampa ide.

Ak chcete, aby vaša lampa vedľa pohovky alebo kresla poskytla svetlo na čítanie, potom by mala byť spodná časť odtieňa okolo sedenia okolo očí – čo znamená, že horná časť lampy bude zvyčajne približne 60 palcov vysoká pri meraní od podlahy ,

Výber správneho odtieňa je tiež dôležitý. Polopriepustný odtieň je ideálny pre mäkšie okolité osvetlenie, zatiaľ čo ak chcete zvýrazniť funkciu steny alebo stropu, prejdite na neprístupný odtieň, pretože to je lepšie pre dekoratívne akcentačné osvetlenie.

4. Ako bude podlahové svietidlo pracovať s výzdobou a dizajnom vašej obývačky?

Podlahové svietidlá môžu pochádzať z mosadze, dreva, mramoru a rôznych farieb, zatiaľ čo odtiene môžu byť čokoľvek, od podceňovanej bielizne až po jasne farebné vzory Ikat na hodvábu, takže je veľa priestoru na prispôsobenie vašej lampy štýlu obývacej izby, a dekorácie.

 

Môžete však použiť aj podlahové svietidlá na pridanie charakteru a nových prvkov do obývacej izby. Prečo nie kombinovať stojaci lampu s malým kreslom a bočným stolom, aby ste vytvorili útulný čítací kút?

Podlahové svietidlá sú tiež skvelým spôsobom, ako zmeniť “negatívne priestory” na pozitívne dizajnové prvky. Tieto “nič” oblasti, ako napríklad prázdne okno alebo medzera medzi vašou pohovkou a stenou, môžu byť osvetlené, pridávajú hĺbku a charakter a prinášajú priestor do života. Vyberte polopriesvitný odtieň, aby ste získali mäkké, difúzne svetlo a vytvorili otepľujúcu sa žiaru.

Jeden rýchlejší tip: pri rozhodovaní o tom, kam umiestniť svietidlo, dbajte na to, aby ste neprekážali priamke medzi sedadlami. Skvelá lampa je skvelá vec, ale nechcete, aby hostia museli žerúť krk a robiť chit chat okolo neho.

5. Ste vrstva svetla s viacerými svietidlami?

Lekcia dizajnu interiéru 101 uvádza, že v obývacej izbe je vrstvené svetlo s viacerými svietidlami oveľa lepšie ako spoliehanie sa na jediný zdroj nad hlavou. S niekoľkými svietidlami rôznych veľkostí môžete použiť rôzne kombinácie pre rôzne nálady a situácie.

Takže ak kupujete stojacu lampu spolu so stolovými lampami, stolovými svetlami a nástennými svietidlami, je tu veľa zábavy pri vytváraní osvetlenia “rodiny”. Nie všetci musia zápasiť, myseľ: šikovne nezodpovedané odtiene a štýly môžu pridať veľa osobnosti do miestnosti.