Obľúbené prútené kvetináče

Rôzne prútené kvetináče z umelého ratanu sú nielen pútavými detailmi interiéru, ale majú aj množstvo výhod. Byt bude vyzerať nielen harmonicky, ale tiež pridá sviežosť do miestnosti sklopnými viacúrovňovými malými prútenými kvetináčmi béžovej farby. Takéto „miniatúry“ môžu byť zavesené v blízkosti balkóna aj vo vnútri, ak je izolovaný. Dá sa zavesiť horizontálne aj vertikálne. Napríklad vertikálne modely môžu byť naplnené nielen kvetináčmi s papraďou, ale aj šiškami.

Charakteristika

Jednou z hlavných vlastností takýchto kvetináčov je, že prakticky nepodliehajú mechanickému namáhaniu. Napríklad podlahové prútené modely sa nedajú zlomiť, čo je celkom dobré riešenie pre miestnosť, kde sa často zdržiavajú deti a aktívne domáce zvieratá.

Farba črepníka sa hodí k zeleným rastlinám. Najmä skvelé pre paprade. Ratanový kvetináč vďaka prútenému dizajnu zabezpečuje výmenu vzduchu, čo priaznivo pôsobí na rast kvetov.

Ratan, aj umelý, má vysokú odolnosť voči zmenám teploty a vlhkosti. Takéto kvetináče môžu byť umiestnené v blízkosti bazénov, v lodžiach v oblastiach s vysokou vlhkosťou a dokonca aj v blízkosti vchodov do sáun a kúpeľov.

Prútené kvetináče vyžadujú špeciálnu starostlivosť. V malých štrbinách akéhokoľvek prúteného nábytku uviazne veľké množstvo prachových častíc, ktoré je potrebné vyčistiť vysávačom. Vysávanie možno nahradiť dôkladným a pravidelným dôležitým čistením.

Typy

Nie je toľko druhov kvetináčov. V prvom rade sú rozdelené podľa farieb. Väčšinu kvetináčov vyrábaných s ratanovou vložkou spája jedna farba – wenge, ktorá zahŕňa všetky hnedé odtiene dreva. Najčastejšie:

• olivové modely;

• modely kávovej farby;

• farba koňaku;

• medová farba.

Keď už hovoríme o modeloch vyrobených z umelého ratanu, môžeme si všimnúť aj prítomnosť čiernych a béžovo-bielych modelov.

A tiež všetky modely sú rozdelené podľa veľkosti:

• podlahové modely, ktoré môžu byť vysoké aj nízke, ale vždy dosť veľké;

• pre domáce rastliny – sú to nízke, vysoké, malé črepníky na pestovanie rastlín doma na parapete.

Samostatne stojí za zmienku závesné modely na háku, ktoré si nedávno získali svoju popularitu.