Nové detské koberce

Deti milujú hravé prostredie. Vytvorte aj svojim deťom prostredie na hru a odpočinok prostredníctvom nového detského koberca.

Detský koberec je miesto na hru, relax a prvé zážitky. Vyberte preto ten správny detský koberec. Na výber máte nepreberné množstvo farieb, vzorov a materiálov. Vaša voľba môže byť preto často ťažká. Aby sme vám uľahčili rozhodovanie, pripravili sme pre vás niekoľko užitočných rád, aby sme vám výber detského koberca zjednodušili.

Veľkosť

Prvá vec, ktorú musíte brať do úvahy pri výbere koberca do detskej izby, je, aký veľký musí byť koberec. Všeobecne možno povedať, že koberce s veľkosťou miestnosti sú o 60 cm kratšie ako šírka aj dĺžka miestnosti a na všetkých stranách nechávajú hranicu 30 cm . Prípadne sa môžete pohrať s veľkosťou koberca tím, že rozmyslíte, ktorú oblasť chcete pokrývať; hracia plocha, oblasť na čítanie atď.

Vzor

Niečo, čo určite upúta pozornosť vášho dieťaťa a bude ho vzrušovať, keď bude hrať s hračkami na zemi, je odvážny geometrický vzor.

Materiál

Raz z najdôležitejších vecí, ktoré treba brať do úvahy pri kúpe koberca do detskej izby, je vlákno. Syntetické, organické, bavlna, vlna … existuje veľa možností. Myslite aj na životnosť koberca. Materiál by mal byť dostatočne odolný.

Hrubší koberec poskytuje určité množstvo odpruženia a pomáha predchádzať vážnemu zraneniu.

Farba

Ak je vaša detská izba pomerne jednoduchá a veľa sa toho nedeje, odporúčame vám vybrať si koberec s odvážnym vzorom. Detský koberec by mal byť hravý a zdravo podporovať kreativitu deti.