Nová kuchyňa

Vaša kuchyňa je praktická, a veľmi používaná. Rekonštrukcia kuchyne podľa vašich predstáv by mala byť preto veľmi dôležitá. V spálni si chceme vychutnať kvalitnú posteľ, aby sme si dopriali odpočinok a zdravie. Tak prečo by sme nemali investovať do kuchyne, ktorá nám pomáha žiť zdravšie a pohodlnejšie.

Pri modernizácii sa zlepší štýl a hodnota celého vášho domova spolu s kvalitou životného štýlu. Takže teraz je ten správny čas na rekonštrukciu vašej kuchyne.

Pri modernizácii kuchyne treba dbať na efektívnosť, krásu a celkovú investíciu. Kuchyňa sa môže stať príjemným spoločenským centrom vášho domu.

Možno ste už počuli o starodávnom pravidle kuchynského dizajnu známe ako “Zlatý trojuholník”. Jednoduchý koncept tu spočíva v tom, že tri spotrebiče, ktoré najviac používate (typicky chladnička, sporák a drez), by mali byť zarovnané tak, aby tvorili tri body trojuholníka.

Toto je stále odskúšaný  a pravdivý tip, ale jedna veľkosť nemusí nevyhnutne vyhovovať všetkým. Zamyslite sa nad spotrebičmi, ktoré používate najčastejšie. Mal by váš “Zlatý trojuholník” byť dokonale vyrovnaný alebo by to mal byť rovnostranný trojuholník? Alebo by mali byť vaše dve najpoužívanejšie zariadenia umiestnené bližšie, zatiaľ čo tretí by mohol byť o niečo ďalej?

Plánovanie takéhoto efektívneho usporiadania v kuchyni, zjednoduší život. Tieto malé detaily môžu prispieť k úľave, a nemusíte sa tak pri varení namáhať a neustále sa presúvať tam a späť.

Keď už hovoríte o spotrebičoch, kedy ste naposledy kupovali novú vaňu alebo rúru? Zvážte svoj štýl varenia a pokúste sa zdôrazniť jeden alebo dva prvky, ktoré vám uľahčia život. Napríklad nebudete potrebovať varnú dosku s 8 horákmi, ale ak chcete pripraviť jedlo vopred na večeru, veľká chladnička na  skladovanie sa vám hodí.

Nezabudnite na skladovanie v kuchyni. Dokonca aj v prípade, že máte malú kuchyňu, môžete ju prerobiť takým spôsobom, aby vám vznikol dostatočný úložný priestor, ktorý potrebujete na maximalizáciu priestoru. Vlastné úložné priestory a skrinky môžu uvoľniť priestory a pomôcť vám variť  efektívnejšie.

Zlepšite kvalitu života

Krásna kuchyňa má veľmi hmatateľné výhody. Návrh, ktorý máte radi, ovplyvní váš každodenný život – v konečnom dôsledku väčšina ľudí trávi veľké percento svojho času doma v kuchyni, aj keď nevaria!