Návrh interiéru a interiéroví dizajn

Interiéroví dizajn má svoje nezameniteľné princípy. Rôzne štýly a ich kombinovanie je však veľká výzva.
Čo je dizajn interiéru?

Návrh interiéru a a interiéroví dizajn sa často mýlia za to isté, ale podmienky nie sú úplne zameniteľné. Návrh interiéru je profesia, ktorá vyžaduje špecifické vzdelávanie a formálne školenie vrátane plánovania priestoru, dizajnu nábytku a architektúry.

Vnútorný dekoratér nemá takéto formálne vzdelanie a zameriava sa na estetiku a povrchový vzhľad priestoru.. Prečítajte si viac o rozdieloch medzi dizajnom interiéru a dekoráciou interiéru.

Váš prvý krok by mal byť vybrať si štýl vášho domáceho interiéru. Týmto sa podporí návrhový princíp jednoty a harmónie, zmysel  celého domova so zjednocujúcou témou. Môže to byť rovnako jednoduché ako voľba ležérneho miesto formálneho, tradičného namiesto moderného.

Rovnováha je ďalším princípom distribúcie vizuálnej hmotnosti v miestnosti. Môžete to urobiť symetricky, ako je obvyklé v tradičných interiéroch, alebo s asymetrickou rovnováhou, ako je vidieť v príležitostných interiéroch.

V každej miestnosti by malo byť ohnisko. V obývacej izbe môže byť krb alebo umelecké dielo. Rozdeľuje sa podľa stupnice, farby alebo textúry.

Kontrast a rozmanitosť pridávajú vizuálny záujem do miestnosti. Udržujte rytmus v mysli s opakujúcimi sa prvkami rovnakej farby, štruktúry alebo vzoru a postupnosťou veľkostí alebo farieb.

farba

Výber palety farieb je neodmysliteľnou súčasťou návrhu interiéru. Aj keď by ste mohli mať v každej izbe iný štýl a farebnú schému, často budete chcieť spojiť celé obydlie. Budete chcieť zvážiť správne farby pre malú miestnosť, rovnako ako správne farby a vzory pre veľkú miestnosť.
vzory

Zmiešavacie vzory v domácom prostredí sú jednou z najpokročilejších častí interiérového dizajnu. Vzory nemusia zodpovedať, ale musia sa navzájom dopĺňať a koordinovať. To sa robí zvážením farby, veľkosti a rozsahu. Naučte sa pravidlá miešania vzoru, aby ste to mohli spraviť správne.