Naplánujte si záclony a závesy

Závesy majú veľký vplyv na estetiku miestnosti a môžu byť oveľa nákladovo efektívnejšie, ako si myslíte, a to najmä vtedy, keď zohľadníte svoje skvelé tepelné vlastnosti. Výberom nesprávneho pokrytia okien môže byť miestnosť nepraktická pre jeho zamýšľané použitie, alebo aby sa cítila matná a zúfalá. Aby sme tomu zabránili, zostavili sme niekoľko ukazovateľov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť to správne.
Strop na podlahu

Závesy by mali byť prirodzeným rozšírením vašej miestnosti. Mnohí majitelia domov vyberajú rovnaké záclony pre každú izbu domu, aby sa znížili celkové výdavky. Každá izba vášho vysnívaného domu bude mať iný štýl a funkciu, takže je najlepšie nepoužívať prikrývku, pokiaľ ide o závesy. Vezmite si čas na výber správnej tkaniny a štýlu pre každú izbu, čo funguje v slnečnej, severnej obývacej ploche nemusí fungovať tak dobre v spálni s južným aspektom.

Jednou z kľúčových funkcií záclon je ponúknuť súkromie v domácnosti. Ak ste strávili hodiny plánovania vašej vysnívanej záhrady alebo postavili svoj domov, aby ste využili názory, budete tiež chcieť čo najviac využiť. Dvojité skladby sú skvelou voľbou pre slnečné obytné priestory, čo vám umožní mať to najlepšie z oboch svetov s čistou záclonou, aby ste počas dňa udržiavali výhľad a súkromie a ťažké závesy, ktoré poskytujú súkromie v noci a vytvoria tak teplý útulný priestor.
Izolácia a vetranie

Na zlepšenie izolácie závesov je najlepšie ich spustiť zo stropu na podlahu alebo nainštalovať podložky. Pri minimalistickom vzhľade môžete mať svoje stopy zapustené do stropu, čo je skvelá možnosť, ak plánujete to ešte pred spustením budovy. Ak chcete čo najlepšie využiť svoje závesy, uistite sa, že sú lemované tepelným blokovaním. Blokovanie vytvára vrecko vzduchu, ktoré pomáha udržať chladný zimný chlad.

Prípadne, ak máte veľký rozpočet, môžete mať aj letné záclony, ktoré vám umožnia alternovať medzi ročnými obdobiami. Použitie čistých záclon v letných mesiacoch vytvára príjemný priestor s prirodzeným vetraním, čím sa znižuje poškodenie drsného UV svetla.
Závesy tiež ovplyvnia vzhľad vašich nových záclon. Existuje veľa možností, ako si vybrať z tepaného železa na časové tyče s dekoratívnymi finials alebo elegantný vzhľad kovových dráh, ktoré sa miešajú do ich okolia.