Nákupný sprievodca: Koberec – Všetko o kobercovom vlákne

Výber kobercového vlákna je hlavným rozhodnutím, pretože každé vlákno bude pôsobiť inak, keď bude vystavené rôznym spôsobom života!
Zaslúžite si ten, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám. Získajte viac informácií o rôznych kobercových vlákien a získajte výkon, ktorý ste dosiahli.

Vlnené kobercové vlákno
Vlna je pravdepodobne najprestížnejšia zo všetkých kobercových vlákien. Vlna je prírodné vlákno; pochádza priamo z chrbta oviec! Vlnené koberce sú mäkké na dotyk a prirodzene odolné voči škvrnám. Vlnené koberce ponúkajú vynikajúcu odolnosť, vynikajúcu retenciu textúry a dobrú odolnosť voči pôde.

Vlnitý koberec má dlhší vzhľad než väčšina ostatných vlákien. Má prirodzenú “pamäť”, ktorá umožňuje vláknu vrátiť sa do pôvodného stavu alebo odskočiť späť. Vlna je prírodným insulátorom tepla i zvuku.

Vlhký koberec sa neroztopí. Ak sa na vlnený koberec spadne škvára, spálil by sa vrchol hromady, ale nezachytil ho.

Nylonové kobercové vlákno

Najobľúbenejší syntetický koberec za posledných 50 rokov, nylonové koberce zvládne väčšinu domácich aktivít, či už ide o výchovu detí, zábavu alebo oboje. Nylonový vozík je vhodný pre všetky typy dopravných oblastí. Nylonové koberce ponúkajú rôzne farebné schémy, trvanlivosť a odolnosť voči škvrnám. Nylonové kobercové vlákna sa nenarušujú a ponúkajú veľmi dobrú retenciu vzhľadu a zvýšenú jemnosť.

Riešené farbené nylonové kobercové vlákno

Pokrok v technológii viedol k zmene v nylóne, ktorý sme dobre vedeli a milovali. Väčšina veľkých atribútov pôvodných kobercov z nylonových vlákien, ale s bonusom, že má farbu “zabudovanú” na vlákno pre vynikajúcu farebnú stálosť.

Polyester Kobercové vlákno

Rozmanité výbery textúr z polyesterových kobercov a pozoruhodná farebná zrozumiteľnosť robia toto riešenie atraktívne pre rozmanité trhy. Vylepšené vynikajúcimi vyblednutými vlastnosťami a opačnými vlastnosťami škvŕn, polyesterové koberce sú obľúbenou, módnou voľbou. Mäkké a skvelé hodnoty za peniaze, to je obľúbený pre renovátorov a prvých kupcov domov. Polyesterové vlákna obsahujú až 100% recyklovaného obsahu z plastových fliaš.

Polypropylénové kobercové vlákno

Polypropylénový koberec má veľkú hodnotu za peniaze. Toto vlákno ponúka odolnosť voči statickým, vyblednutým a vodným skvrnám. Odoláva statickej elektrine a odoláva vlhkosti a plesni.

Polypropylénové koberce BCF (sypké nekonečné vlákno) sa neodpúšťajú, odolávajú znečisteniu a budú odolávať trvalému zafarbeniu.