Nákup pravého koberca

Nákup pravého koberca pre izbu vo vašom dome znamená viac ako nájsť štýl farby, ktorá sa vám páči. Najskôr budete musieť zvážiť váš životný štýl – to, čo zvyčajne robiť v tejto miestnosti – miesto, materiál, konštrukcia a údržba. Výrobcovia kobercov reagovali na túžbu majiteľov domov za skvelý vzhľad, hodnotu a jednoduchú údržbu s mnohými inováciami a možnosťami v posledných rokoch.

Prečítajte si nášho sprievodcu pojmom a výrobkami, ktorý vám pomôže pri navigácii v procese výberu.

Pri nákupe si najprv myslite funkciu. Ako si sám niekoľko otázok:

Na čo sa táto miestnosť používa?
Koľko návštevnosti získa?
Má miestnosť dostatok slnečného svetla?
Zmení sa svetlo počas dňa?
Je to vedľa vnútorných alebo vonkajších priestorov?
Ako často mám pravdepodobne vysávať?

Odpovede na tieto otázky vám pomôžu začať určovať najlepšie vlákno pre váš koberec, ako aj textúru, konštrukciu a dokonca aj farbu.

rôzne druhy vlákien pre koberce od steny k stenu

Typ použitého vlákna určuje základný výkon a vzhľad koberca. Najväčší trend dnes je: mäkký. Majitelia domov hľadajú pohodlie a koberec ponúka podušku. Tiež potláča hluk. Obsah vlákien je zvyčajne uvedený na špecifikácii na zadnej strane vzorky. Zatiaľ čo názvy sa medzi výrobcami môžu líšiť, výrobky sa stále nachádzajú v jednej z piatich základných kategórií.

vlna

Vlna, starý otec všetkých mäkkých podlahových krytín si zachováva svoje dedičstvo luxusu. Prirodzená a vyrobená z tkanej konštrukcie, ponúka väčšiu škálu vzorov, detailov a farieb ako tradičný koberec so šunkou. Očakávajte dobrú odolnosť voči škvrnám, ak ju budete liečiť, akonáhle sa na ňu vysunie niečo. Má tiež vlastné vlastnosti spomaľujúceho horenie.

nylon

Nylon sa blíži k vlne, pokiaľ ide o výkon a pocit, ale v priemere to stojí menej. Toto všestranné vlákno ponúka veľa rôznych štýlov a konštrukcií: vietor, textúrovaný, chvost, slučkový úsek (LCL), všetky môžu byť vyrobené z nylonu. Má vynikajúcu odolnosť proti pôde, odolnosť voči farebnosti a odolnosť, čo jej umožňuje odraziť späť, takže je vhodná takmer kdekoľvek. Niektoré z nich sa môžu recyklovať raz do iného nylonového koberca, ak si to výrobca zvolí.

polypropylén
Predtým nazývaný olefín je polypropylén synteticky farbený roztokom, ktorý je odolný voči vode a škvrnám, čo je vhodná pre vnútorné / vonkajšie koberce.

Pretože je farbený roztokom, nezmizne, takže je vhodný pre izby, ktoré získajú veľa svetla alebo premávky z vonku alebo z cholorinovaného bazéna. Pretože je menej odolný ako nylon, najlepšie sa používa v nízkoplošných kobercoch, ako sú kobylky (nízkopriepustné koberce s kúskami rôznych farieb).

polyester

Polyester je známy svojou jemnou rukou alebo textúrou, najmä keď sa používa v luxusnej hrubej hromade. Je to veľmi dobrá voľba, pretože jeho atribúty v štýle sú konkurencieschopné s nylonom – môžu sa vyrábať v slučke alebo pri strihaní a veľmi dobre sa farbia farba. Ale nie je to tak odolné.