Najlepšie kobercové materiály

Koberce sú skvelým doplnkom takmer každej miestnosti v dome a mäkké koberce sú vždy výhodou. Nádherný, mäkký koberec môže zakrývať studené drevené podlahy a priniesť do miestnosti viac osobnosti. Ktorý koberec je najjemnejší?

Je tiež dobré vedieť, že niektoré z týchto materiálov sú syntetické, zatiaľ čo iné nie. Pravdepodobne nebudete vo svojej spálni používať rovnaký koberec ako pri vstupných dverách.

 

Vlna

Vlna je jedným z najbežnejších kobercových materiálov. Každý má predstavu o tom, čo je vlna. Skvelá vec na kobercoch z vlny je, že sú odolné voči ohňu a veľmi ľahko sa čistia. Vlnené koberce vytvárajú koberce pre veľké miestnosti do obývacích izieb, suterénov a hrádzí. Zistíte, že koberce z vlny sú zvyčajne ručne tkané a môžu stáť o niečo viac ako syntetické materiály.

Luxusný dojem z kobercov z vlny pritiahne vašu rodinu a hostí. Vlnené koberce ponúkajú oveľa viac výhod ako nevýhody, ako je odolnosť proti škvrnám, trvanlivosť, úspora energie a dlhá životnosť.

Vlnené koberce môžu pri správnej starostlivosti trvať až 50 rokov. Sú dobré pre životné prostredie a všetky prírodné. Tento materiál je tiež odolný voči roztočom. Určite si tu a tam vyzdvihnú nejaké veci, ale v porovnaní s inými kobercami bojujú proti prachovým roztočom celkom dobre.

 

Bavlna

 

Bavlna je ďalším veľmi častým kobercovým materiálom. Bavlna je známa tým, že je mimoriadne mäkká a útulná na akejkoľvek látke, pre ktorú sa používa. Funguje perfektne na koberce a neumožňuje toľko rany a prelievania ako vlna. Bavlnené koberce sa dodávajú v rôznych prevedeniach a veľkostiach. Niektorí pracujú najlepšie ako koberce do spálne, vďaka čomu je miestnosť útulná a teplá.

Pri kúpe bavlneného koberca zvážte, či je prateľný, ako bol vyrobený a kde bol vyrobený. Tieto faktory ovplyvňujú vzhľad koberca vo vašej domácnosti. Najlepšie na týchto kobercoch je to, že dokážu vytvoriť množstvo rôznych vzorov.

Niektoré koberce z bavlny môžu byť organické, tkané a spárované s viskózou alebo vlnou. Prezrite si množstvo rôznych vzorov bavlnených kobercov na stránke PlushRugs.com. Najdrahšie bavlnené koberce sú zvyčajne ručne tkané a organické.

 

Zvieracie kože

 

Živočíšna koža na koberci dodáva miestnosti prirodzený pocit a ľahko sa udržuje. Niekto, kto má rád lov, sa môže rozhodnúť pre koberec, ktorý je výrezom kože zvieraťa.

Vzory určitých zvierat vytvárajú dokonalé vzory, ktoré sa nedajú ľahko získať bez pravosti. Patrí tiež medzi najodolnejšie koberce. Zvieracie kože dobre odolávajú opotrebeniu a slzám každodenného života. Deti a domáce zvieratá môžu ľahko prejsť cez tieto koberce znova a znova, bez toho, aby spôsobili veľké škody.

Ak sa na tento druh koberca dostanú nejaké škvrny, stačí na odstránenie škvŕn použiť vlhkú špongiu a mydlo. Alergie tiež nebudú problémom. Vlasy z kože udržiavajú alergie na uzde a nezasahujú.

Vďaka nim je ideálny koberec pre vstupy, chodníky a dokonca aj pivnice. Tento typ koberca určite priťahuje pozornosť návštevníkov. Sú jedným z najunikátnejších materiálov na trhu. Najčastejšie používanou kožou zvierat je hovädzia koža. Sú mimoriadne krásne, textúrované a mäkké. Ak nechcete vzorovaný koberec zvieracej kože, choďte na ten, ktorý je dodávaný v jednej farbe. To dodá každej izbe eleganciu.

 

Polyester

 

Polyester je jedným z najlacnejších dostupných typov kobercov. Je to tiež skvelé na umieranie, aby tí, ktorí vytvárajú koberce, mohli používať živé farby a dizajnové schémy. Polyester je mimoriadne mäkký, odolný voči vode a škvrnám. Tieto faktory z neho robia ideálny koberec pre oblasti s vysokou premávkou.

Je známe, že polyester má strednú životnosť a jeho ľahká premávka by mala trvať 5 až 15 rokov. Ak je vo vašej obývacej izbe vysoká premávka, pravdepodobne to nie je materiál, z ktorého chcete koberec vyrobiť. Jediným problémom so zafarbením tohto koberca sú škvrny od oleja. Bude to mimoriadne ťažké sa dostať von.

Výber profesionálneho čističa kobercov je vždy dobrým nápadom, ako sa zbaviť škvŕn oleja alebo akéhokoľvek intenzívneho rozliatia, ktoré by mohlo skončiť na koberci. Ideálnou miestnosťou pre polyesterový koberec je spálňa alebo kúpeľňa, kde sa nestane príliš veľa hostí. Vzhľadom na to, že ide o jeden z najdostupnejších materiálov, nemalo by byť prekvapením, že sa nebudú presadzovať v oblastiach s vysokou premávkou.

 

Polypropylén

 

Toto je ďalší príklad lacného materiálu, ktorý napodobňuje vzhľad kobercov z vlny. Polypropylén samozrejme nebude taký drahý ako vlna alebo bavlnené koberce. Vďaka tomu je ideálny pre predné verandy, chodby a iné oblasti s vysokou premávkou. Detské izby sú skvelou miestnosťou na ich umiestnenie, pretože sa budú hrať a behať.

Polypropylén je v skutočnosti jedným z najpoužívanejších materiálov pre syntetické koberce. Na druhom mieste sú nylonové koberce. Pocit polypropylénového koberca a vzhľad je tým, čo priťahuje zákazníkov. Nikto nemôže odolať super mäkkému kobercu. Odolnosť proti škvrnám tohto materiálu je tiež vynikajúca.