Najlepšie farby pre spálne

Aké sú najlepšie farby pre vašu hlavnú spálňu? Je to najviac osobný priestor vo vašej domácnosti, takže hľadajte farby, ktoré milujete. Je však dobré pamätať na niekoľko usmernení.

Prehliadnite hlavnú spálňu

Dnešné hlavné spálne sú zvyčajne väčšie ako ostatné spálne v domácnosti, takže máte veľa možností a môžete kombinovať a vrstviť farby a vytvoriť jedinečný vzhľad. Ak vaša hlavná spálňa obsahuje kúpeľňu a obývací priestor alebo obývací priestor, naplánujte farby pre všetky tieto priestory ako celok. To neznamená, že farby vo vašej spálni a kúpeľni sa musia zhodovať, ale mali by sa navzájom dopĺňať. Vyzdvihnutie akcentov farieb v jednej miestnosti a začlenenie týchto farieb do druhej vytvorí jednotný vzhľad, ktorý premení vašu spálňu na upokojujúci osobný ústup, ktorý si prajete.
Psychológia farby: Vyberte správny odtieň Zobraziť všetky fotografie

Zvážte, akú náladu chcete nastaviť vo svojej hlavnej spálni. Väčšina majiteľov domov chce, aby tento priestor bol pokojný, s upokojujúcimi farbami. To však neznamená, že jasné alebo tmavé farby nemajú miesto. Môžete použiť paletu neutrálnych odtieňov, aby ste vytvorili vzhľad, ktorý vám poskytne priestor na vytváranie farieb v posteľnej bielizni, vankúšoch, lampách a iných doplnkoch. Neutrálna paleta funguje dobre, pretože môžete zmeniť príslušenstvo tak, aby vyhovovalo vašej nálade alebo vyzdobiť počas sezóny.

Ak je červená vaša obľúbená farba, môžete ju použiť v spálni, ale buďte opatrní. Červená stimuluje a príliš veľa môže byť ohromujúce. Zvoľte tlmený odtieň alebo skúste použiť červenú farbu na jednu stenu, buď za hlavou alebo na stene, ktorá má veľké okná, aby rozrušila intenzívnu farbu. Buďte opatrní pri používaní holého dreveného nábytku v miestnosti s čisto červenými stenami, ako sa môžu striedať.

Tipy pre červené platí aj pre žlté. Mäkšie odtiene budú viac oddychové a nechcete ísť s príliš jasným odtieňom v spálni.

Chladné a upokojujúce modré sú pre spálňu prirodzené. V tradičných izbách vytvárajú hlbšie odtiene modrej nádherné pozadie starožitností a klasického nábytku, ako aj umeleckých diel. Existuje veľa tlmených a bledých tónov modrej, ktoré vytvárajú jemný vzhľad pre tých, ktorí nechcú na ich stenách tmavú farbu.

Dokonca aj čierna môže pracovať vo vašej hlavnej spálni, ale nezabudnite vyvážiť ju s bielym nábytkom a pridajte farbu s jasnými dotykmi, ako je žltá alebo tyrkysová.