Najlepšie bylinky do interiéru

Čerstvé bylinky môžu z jednoduchých jedál urobiť niečo zvláštne. A najlepšie na tom je? Nepotrebujete záhradu ani dobré počasie, aby ste si mohli pestovať svoje vlastné. Niektoré z najchutnejších a najčastejšie používaných bylín sú tiež jedny z najjednoduchších rastlín pestovaných v interiéri. Všetko, čo potrebujete na začatie, je slnečné okno alebo svetlo, semená alebo štartovacie rastliny, zalievacia pôda a niekoľko malých kvetináčov.

 

Pestujte petržlen v interiéri

Petržlen nie je len na ozdobenie taniera. Táto bylina má prekvapivo vysoký obsah vitamínu K a obsahuje vitamín C, vitamín A, folát, železo a malé množstvo mnohých ďalších výživných látok.1. Petržlenová dvojica sa dobre hodí pre takmer každé jedlo a je nenáročná na údržbu, čo z nej robí jednu z Najlepšie bylinky pre vašu záhradu.

Pestovateľské podmienky

Plné slnko

Nízka údržba

Vhodné pre takmer každé jedlo

Zdroj

Vitamín K

Vitamín C

Vitamín A

kyselina listová

železo

 

Pridajte koriander do svojej záhrady

 

Koriander je skvelý so všetkým, od morských plodov a kuracieho mäsa až po guacamole a samozrejme vaše obľúbené tacos. Je tiež bohatý na vitamín A, vitamín K, folát a draslík.rastie najlepšie v chladnom prostredí a potrebuje dostatok slnečného svitu a dobre odvodnenú pôdu. Koriander sa, žiaľ, nepestuje dobre, takže nezabudnite začať so semenami alebo štartovacími rastlinami.

 

Pestovateľské podmienky

Plné slnko

Chladné prostredie

Vhodný pre:

morské plody

Hydina

Zdroj

Vitamín A

Vitamín K

kyselina listová

draslík

Pestovanie tymiánu vo vašej kuchyni

 

Táto bylina milujúca slnko vyzerá úžasne v krytej bylinkovej záhrade – nezabudnite si ju nechať na svetlom parapete. Chuť zmiešajte s odrodami, ako je citrónová tymian. Tymián môžete pridať do morských plodov, hydiny, polievok a omáčok. Pre špeciálne ošetrenie zmiešajte asi jednu čajovú lyžičku s ôsmimi polievkovými lyžicami mäkkého masla, aby ste vytvorili tymiánové maslo pre morské plody, kuracie mäso a dokonca aj zemiakovú kaše. Tymián je zdrojom vitamínu C, vitamínu A, vlákniny, riboflavínu a železa.4 Obsahuje tiež vápnik, horčík, vitamín B6, folát, fosfor, draslík a zinok.

 

Pestovateľské podmienky

Plné slnko

Dobre odvodnená pôda

 

vhodné pre

morské plody

Hydina

polievky

omáčky

Zdroj

Vitamín C

Vitamín A

vlákno

riboflavín

železo

 

Pestovanie rozmarínu v interiéri

 

Rozmarín  je stredomorská svorka, ktorá skvele spája jahňacie, hydinové, bravčové, cesnakové a olivové oleje. Navyše, jeho chuťový profil je kompatibilný s každou ďalšou bylinou na tomto zozname! Vôňa rozmarínu udrží vašu kuchyňu sviežu po celú sezónu, ale keďže rozmarín rastie najlepšie v trochu suchej pôde, buďte opatrní, aby nedošlo k pretečeniu vašej rastliny. Rozmarín dodáva jedlu podporu vitamínu A, tiamínu (vitamín B1), horčíka, vlákniny, vitamínu C, vitamínu B6, folátu, vápnika a železa.5

 

Pestovateľské podmienky

Plné slnko

Suchá pôda

Vhodné pre

jahňacie

Hydina

bravčové

cesnak

Zdroj

Vitamín A

magnézium

Vláknina

Vitamín C

Vitamín B6