Najlepšia domáca limonáda

Používajte čerstvé byliny

Zmiešajte džbán s klasickou limonádou a naplňte ju bylinkami, ako je rozmarín, tymian a mäta – čo dodáva príjemnú sviežosť. Využite čerstvé bylinky, ktoré by ste mohli mať vo vašej záhrade alebo akékoľvek zvyšky z kuchyne. Pre pekný vzhľad jemne nakrájajte niektoré byliny a premiešajte s trochou granulovaného cukru. Naneste na  okraj svojho servírovaného skla citrónovú šťavu a ponorte do zmesi byliniek a cukru.

Kvetina FRENZIA

Vytvorte jednoduchý sirup kombináciou rovnakých častí vody a granulovaného cukru v hrnci a zahrievajte zmes, kým sa cukor nerozpustí. Vložte zmes do jedlých levanduľových listoví a nechajte zmes úplne vychladnúť. Používajte sladký sirup ako základ svojej limonády a pridajte niekoľko sušených kvetov do každého pohára.

 

MIX s ostatným ovocím

Spojte klasickú limonádu s letnými ovocnými plodinami, ako sú broskyne, melón alebo rôzne bobuľové ovocie. Nakrájajte ovocie a pridajte k limonáde jednoduchý (a pekný!) vzhľad  a / alebo premiešajte s čerstvým ovocným džúsom.

Fizzy

Zmiešajte svoju limonádu s niekoľkými bublinami. Šumivé víno alebo voda sú obaja skvelí kandidáti.

SPICE IT UP

Hviezdicový anýz, škorica a kardamom doplnia sladkú limonádu.  Korenie pomôže znížiť sladkosť pri pridávaní krásnej chuti do vášho nápoja.