Nájdite najlepšie klimatizačné zariadenie pre váš interiér.

Aby ste mohli poraziť teplo, určite je váš dom vybavený klimatizáciou. Klimatizácia sa čoraz viac stáva štandardom nielen v domoch ale tiež bytových domoch. Priemerná domácnosť vynakladá približne 10 percent z ročného účtu za elektriku práva za klimatizačné zariadenia. Preto je dôležité vybrať správnu klimatizačnú jednotku.

Klimatizačná jednotka, ktorá je príliš malá, sa bude snažiť ochladiť miestnosť. Jednotka, ktorá je príliš veľká, ochladzuje tak rýchlo, že nemá čas odstrániť dostatok vlhkosti a nechá  pocit chladného priestoru.
Nájdite najlepšie klimatizačné zariadenie pre váš interiér.
Čo treba zvážiť

Berte na vedomie hluk
Modely, ktoré dosiahli vynikajúce alebo veľmi dobré výsledky v testoch hluku, sú tak tiché, že jediný zvuk, ktorý môžete počuť, je, že ventilátor.

Faktor v umiestnení okna
Klimatizácia okien zvyčajne vykonáva lepšiu prácu, ak fúka vzduch jedným smerom. To môže byť problém, ak vaše okno nie je umiestnené na stene. Ak chcete miestnosť rovnomerne vychladnúť, budete musieť nasmerovať vzduch do stredu, a preto skontrolujte, či váš klimatizátor potrebuje fúkať vzduch doprava alebo doľava. Niektoré majú ventilátory, ktoré sa otáčajú.

Inštalujte to správne
Ak chcete čo najlepšie využiť klimatizačný systém na okne, musí byť správne nainštalovaný. Väčšina jednotiek je určená pre dvojité zavesenie. Ak máte okenné okná, možno budete chcieť zvážiť klimatizáciu cez stenu. Uistite sa, že vaša okenná jednotka je vyrovnaná tak, aby bola vypúšťaná správne. A presuňte zariadenia, ktoré vytvárajú teplo, ako je TV alebo lampa.

Skontrolujte polohu filtra
Uistite sa, že môžete ľahko pristupovať k filtru na čistenie, čo budete robiť často, aby sa jednotka udržala v špičke.

Inteligentné chladenie
Niektoré klimatizačné jednotky sa stali inteligentnými, čo vám umožňuje ovládať a upravovať ich zo svojho smartphonu. Môžete ich často prepojiť s inými chladiacimi jednotkami v domácnosti.

Pozrite si záruku
Niektoré klimatizačné jednotky majú dlhšie záruky. Keď kupujete novú jednotku, prečítajte si informácie výrobcu a požiadajte predajcu o záruku pre daný model a značku.