Nájdenie dokonalého koberca pre akýkoľvek priestor

Vytváranie štýlu vo vašom dome si vyžaduje veľa trpezlivosti, ak nemáte peniaze na úplné prerobenie celej miestnosti naraz, pravdepodobne bude starostlivo postavený projekt.

Hoci nie každá miestnosť vyžaduje koberec, určite je obľúbeným doplnkom pre mnoho domov a kľúčovou časťou vášho vizuálneho štýlu. V tomto článku sa pozrieme na to, ako si môžete vybrať dokonalý koberec pre akýkoľvek priestor – či už pre jedáleň, obývaciu izbu, spálňu alebo štúdiu.

Koberec pod nábytkom

Nepochybne ste videli rozdielne odpovede na túto otázku a existuje dôvod na to. V skutočnosti neexistujú žiadne tvrdé a rýchle pravidlá umiestňovania kobercov v súvislosti s nábytkom, ale existuje niekoľko pevne držaných “presvedčení”:

Neponúkajte koberec úplne pod nábytok, a tým vložte do ostrova, ak nie je to jedálenský stôl a stoličky.

Pod predné nohy nábytku umiestnite koberec. Či je to maximálne využiť miestnosť alebo vytvoriť ilúziu priestoru, je na vás.

Môžete umiestniť koberčeky pod nábytok tak, aby vyhovovali priestoru.

Tvary a vzory

vzorované koberce

Je lákavé vyzdvihnúť krásny koberec bez toho, aby zvážil dopad, ktorý bude mať na izbu. Mnohí ľudia budú mať značku pravidiel o tom, že nikdy nedostanú koberec, ktorý nie je obdĺžnik alebo ktorý má šialené vzory. Pravdou je, že je to na osobné preferencie, musíte použiť zdravý rozum. Ak máte neutrálnu, prázdnu miestnosť s plátnom a potrebujete ohnisko, kruhový, jasne vzorovaný koberec by mohol priniesť miestnosť k životu.

Existuje účel na koberec?

Niektorí ľudia kupujú koberčeky ako súčasť interiérového dizajnu, zatiaľ čo iní ich používajú na účel. Napríklad, ak máte oblasť s vysokou dopravou, musíte zvážiť, aký materiál bude koberec, bude musieť postaviť sa na neustály krok, ak je na často používanom mieste. Na druhej strane, ak je váš koberec v strede miestnosti a je väčšinou pokrytý nábytkom, pravdepodobne si môžete dovoliť ísť s mäkším a menej trvanlivým materiálom.

Majte na pamäti aj to, že niektoré koberce prichádzajú s podložkou, ktorá predstavuje menej riziko, keď príde na kĺzanie, kde máte hladké podlahy. Sú to dôležité pre laminátové podlahy, kde sa bude pohybovať veľa ľudí, pretože jednoduchý materiálový koberec môže spôsobiť nehody, ak nie je podopretý.

Podobne by ste mali zvážiť aj hrúbku koberca. Nechcete, aby to znamenalo riziko výpadku, alebo ak by ste naň položili nábytok mimo dosahu. Na hornej časti obývačky by mohol pracovať naivný, plyšový koberec, ale možno nie v chodbe alebo schodoch.

Tu sa nachádzame na pyramídových kobercoch, v ktorých sme hrdí na to, že máme k dispozícii fantastickú paletu kobercov, aby vyhovovali každému miestu a splnili akýkoľvek účel vo vašom dome. Navštívte našu showroom dnes alebo jednoducho nás kontaktujte na viac informácií a my Vám radi pomôžeme.