Najčastejšie polohy pri spaní

Získajte informácie o najčastejších miestach spánku, o účinkoch, ktoré môžu mať na vaše telo a o tom, čo hovoria o vašej osobnosti.

Všetci vieme o zdravotných výhodách spánku. Napriek tomu náš nedávny prieskum ukázal, že asi 23% ľudí spíše ich spánok ako “nie je veľmi dobré” a len niečo málo ako 4% je nešťastné na to, aby opísali svoj spánok ako “strašný”.

Spôsob, akým spíme, má schopnosť ovplyvňovať naše telo k lepšiemu alebo horšiemu. Vedieť, že existujú lepšie miesta na spanie, mohli by nám pomôcť zmeniť život k lepšiemu.

A podľa odborníkov na spánok spôsob, akým spíme, nám môže trochu povedať o našich osobnostných črtách. Budú vaše prednosti zodpovedať vašim obľúbeným spánkom?

Buďte si vedomí svojej spánkovej pozície

Je dôležité vedieť, či ste postranný spánok, alebo radšej ležíte na chrbte, či už máte fetálnu pozíciu, alebo či ste žalúdočný spánok.

Druh matraca, ktorý potrebujete pre čo najkvalitnejší spánok, záleží na pozícii, v ktorej spíte. Ak chcete kúpiť nový matrac v blízkej dobe, prečítajte si náš online sprievodcu, ktorý vám pomôže vybrať si pre vás najlepší matrac.

Poloha plodu

Podľa názoru je fetálna pozícia jednou z najpopulárnejších spánkových pozícií. V skutočnosti 41% populácie v Spojenom kráľovstve prijíma túto predstavu, aby odložila každú noc. Keď sa nachádzajú vo fetálnej polohe, spánok spočíva na svojej strane nohami ohnutými a zvinutými smerom k telu a ich rukami zastrčenými blízko k ich tvári.

Táto pozícia dostane svoje meno od slova “plod” a je vnímaná ako dospelá reprezentácia pozície, ktorú dieťa prijíma, keď je v matkinom lone. Poeticky sa fetálna poloha odporúča pre tehotné ženy, ale je tiež užitočné pre tých, ktorí trpia bolesti chrbta alebo bedra, pretože zmierňuje tlak na kĺby.

Možno, že kvôli združeniam s deťmi sú tieto pražce známe ako plachý a citlivý exteriér, ale majú teplo, ktoré vyjde rýchlo, keď ich spoznáte.

bočný spánok

Pre tých, ktorí hľadajú najpohodlnejší nočný spánok s minimálnou pravdepodobnosťou prerušenia, odborníci odporúčajú spať na vašej strane.

Už ste niekedy počuli o tom, že spí ako log? No, ak spíte s tvojimi rukami dole po stranách a nohy rovno, namiesto toho, aby ste sa ohýbali, potom sa hovorí, že používate spánok v štýle “log”.

Odborníci tvrdia, že “spánkové” pražce sú spoločenskí a ľahko sa rozvíjajúci ľudia, ktorí tiež veľmi dôverujú, niekedy až k tomu, aby boli vierohodné.

plochý na spánok

Podľa výskumu Rady spánku len 8% ľudí uprednostňuje spanie na chrbte. Ak ste jedným z týchto ľudí, potom si uvedomte, že by to mohlo skutočne spôsobiť bolesť v dolnej časti chrbta a ovplyvniť kvalitu spánku, ktorú dostanete každú noc. Môže tiež spôsobiť väčšiu pravdepodobnosť chrápania počas spánku.

Väčšina ľudí, ktorí spávajú na chrbte, má tendenciu držať ruky rovno po stranách a nohami rovno dolu na spodku postele, často označované ako spiace miesto vojaka. Ak však chcete mať ruky nad hlavou alebo v blízkosti svojho vankúša, potom ste známy ako “hviezdicový” spánok.

MÁTE “STARFISH” OSOBNOSŤ?
Hviezdicové pražce sú pravdepodobne dobré poslucháči a veľmi užitočné a nemajú radi sústredenie pozornosti.

Spánok žalúdka
spánok žalúdka

Napriek tomu, že 7% populácie považuje túto pozíciu za najpohodlnejšiu, spiace tvár na žalúdok je jedným z najmenej populárnych typov spánkového postavenia.

Experti na spánok túto polohu neodporúčajú, pretože je dokázané, že spôsobuje stres na dolnej časti chrbta a krku. Je to preto, že väčšina žalúdočných pražcov premení hlavu na stranu, ktorá spôsobuje napätie na svaloch krku.

CHARAKTERISTIKA STOMACHOVÉHO SLEEPERU
Žalúdočné pražce sú považované za extrovertné, nepríjemné a odchádzajúce, rovnako ako veľmi nepohodlné s kritikou.