Najčastejšie chyby pri upratovaní

Najčastejšie chyby pri upratovaní

Nezáleží na tom, či upratujete raz týždenne alebo si nejakú rýchlovku dáte dvakrát do týždňa. Je tiež úplne jedno, či sa do toho púšťate vo všedný deň alebo to nechávate na víkend. Tak či onak veľa z vás robí chyby, ktorými sa pripravuje o čas a naopak si prirába ďalšiu prácu navyše. Ktoré chyby máme na mysli? To sa dozviete v riadkoch nižšie!

Začínate na nesprávnom mieste

Mnoho ľudí sa do upratovania púšťa bezhlavo, spravidla v miestnosti, kde je znenazdajky popadne myšlienka, že už je na čase s tým neporiadkom niečo urobiť. Často sa ale čudujú, že si napríklad vytrie podlahu na chodbe a následne si ju nepošliapali, pretože počas upratovania ďalších miestností potrebujú to či ono a neustále tak cez chodbu pobehujú. Preto začnite v tých najmenej využívaných miestnostiach a postupujte systematicky, kuchyňu, kúpeľňu a chodbu si nechajte až na záver.
Umývate okná, keď je vonku slniečko

Akonáhle sa vám domov vkradnú slnečné lúče, nekompromisne odhalí, v akom stave sú vaše okná. Na okenných tabuľkách sa razom ukážu všetky odtlačky a šmuhy, ktoré vám nedajú spať. Preto vezmete do ruky čistič na okná a pustíte sa do práce – a urobíte ešte viac paseky. Umývať okná v dňoch, kedy je vonku slnečno, je chyba. Zanechá vám to zbytočné šmuhy.
Máte jeden čistič na všetko

Veľa ľudí v snahe ušetriť peniaze kupujú jeden rádoby univerzálny čistič úplne na všetko. S jednou fľaštičkou tak uprace celú kúpeľňu, kuchyňu a dokonca aj obývačku alebo pracovňu. Smutné je, že nie všetky prípravky sú vhodné na všetky povrchy. Ak aj vy kupujete jeden čistič na celú domácnosť len preto, aby ste ušetrili nejakú tú korunu, nemôžete sa čudovať, že buď nevyčistíte všetko, alebo nevhodným prípravkom zničíte čistenú plochu.
Zle volíte postup prác

Upratovať by ste mali od stropu smerom nadol, nikdy naopak. Ak začínate luxovaním a potom idete utierať prach, má to vo finále rovnaký účinok, ako by ste neupratovali vôbec.