Must-Haves pre škandinávsky štýl

Tento európsky moderný štýl ovplyvňuje dizajn na Západe. Tu sú charakteristické znaky, ktoré je potrebné poznať
drevo
Drevo – v nábytku aj architektúre – v škandinávskom štýle je často ľahko maľované biele, vyblednuté alebo nechané holé, aby ukázalo svoju textúru a nedokonalosti. Mohli by ste počuť niekoho nazývať

Jednoduché tvary a čisté čiary
Či už v architektúre miestnosti (s dôrazom na krabicové priestory) alebo v dizajne nábytku (ako napríklad žabie kreslo Hans Wegner), neuvidíte nič zdobené. Jednoduchosť vládne.
Náhradné interiéry
V škandinávskom štýle nie je veľa nábytku alebo doplnkov. Celkový účinok je minimálny neporiadok.
Farebné akcentné farby
Všetok tento náhradný minimalizmus je prerušovaný jasnými farbami, ktoré často prosia o „šťastné“ pamiatky, ako sú citrusové oranžové a žlté, hlboké tyrkysové, smaragdové zelene a červené paradajky.
Tučné vzory
Spolu s farbou často uvidíte výraznejšie používanie vzoru – často inšpirovaného ľudovým umeleckým umenie – ako je zvyčajne vidieť v USA. Niektoré z najznámejších príkladov sú kvetinové tkaniny Josefa Franka a listový motív Orly Kiely, ktorý je tu uvedený.
kontrast
V nejakom škandinávskom dizajne, ktorý pochádza z elegantných tvarov alebo vlastností, často vytesaných z kovu, je dotyk futuristického dizajnu. Kontrastuje s organickými materiálmi, ako je drevo.