Moderné koberce sú dokonalým riešením pre dekoráciu interiéru!

Moderné koberce sú skvelé! Úspešne kombinujú všetky prvky dekorácie, vizuálne zväčšujú priestor a pomáhajú zónovať miestnosť.

Svetlé farby osviežia miestnosť a zdržanlivé a lakonické odtiene zdôraznia vycibrený vkus majiteľa. Výberom koberca do interiéru naplníte svoj domov pohodlím a teplom!

Vlastnosti moderných kobercov

Väčšina kobercov sa vyrába strojovo, kedy sa vlas pripevní na plátno a podklad sa prilepí. Základ tvorí vrkoč alebo bavlna. Pletenec je odolnejší voči neustálemu používaniu a bavlna poskytuje zvýšenú mäkkosť. Takéto koberce sa vyrábajú dostatočne rýchlo a vydržia desiatky rokov.

Výrobcovia uprednostňujú syntetické materiály: akryl, polyester, polypropylén a nylon. Sú praktické, vydržia roky, ľahko sa čistia a na slnku sa nevypaľujú. Takéto koberce je možné použiť na miestach, kde často chodí veľké množstvo ľudí, napríklad v kancelárii, kancelárii alebo recepcii.

Podlaha z prírodných materiálov pôsobí elegantne a draho, no koberce z hodvábu, viskózy, ľanu či vlny si vyžadujú osobitnú starostlivosť. Agresívne čistiace prostriedky, časté chodenie v topánkach môže vlas poškodiť, preto by sa takéto koberce mali klásť v obývačkách alebo spálňach, nie na chodbe.

Hustota koberca udáva kvalitu náteru a jasnosť vzoru. Koberce majú hustotu 50 tisíc až 3 milióny bodov na 1 m2. Čím vyššia hustota, tým mäkší koberec a jasnejšie vzory.

Výška vlasu určuje typ koberca: bez chĺpkov, so štandardným a vysokým vlasom. Štandardná hromada má výšku 5-15 mm a dlhú – až 60 mm.

Výhody použitia koberca

Koberec plní dve funkcie súčasne – praktickú a dekoratívnu. Chráni pred chladom a udržiava optimálnu mikroklímu v miestnosti. Tento náter je vynikajúcim zvukovým izolantom, takže susedia nebudú počuť deti hrať sa na podlahe. Koberec je starostlivo šitý a má odolný povrch – nebojí sa aktívnych hier detí a domácich miláčikov.

Dizajn kobercov je taký odlišný, že si budete môcť vybrať možnosť pre najoriginálnejší interiér! Pre izby v klasickom štýle si môžete vybrať lakonické pastelové tóny a pre moderný štýl – modely s jasnými obrázkami a vzormi.

Koberce dokážu navodiť náladu v celom dome! Premení každú miestnosť na pohodlné miesto na oddych. Aktualizujte koberec, posteľnú prikrývku a vankúše – a zdá sa, že sa presťahujete do miestnosti s čerstvou rekonštrukciou!