Moderné koberce pre dokonalý interiér!

Moderné koberce harmonicky zapadajú do každého štýlu interiéru. Ich rozmanitosť vám umožňuje vybrať si dobrú možnosť pre akýkoľvek dizajn! Výberom koberca zvyšujete svoj vlastný komfort a pridávate pohodlie!

Tento povlak zaberá väčšinu miestnosti a musí spĺňať určité požiadavky. Vzorované koberce, hladké, s vysokým vlasom a bez chĺpkov – všetky dokážu zamaskovať nedostatky miestnosti a zdôrazniť jej výhody, spríjemniť pohyb po miestnosti.

Druhy kobercov

Moderné koberce možno rozdeliť do dvoch veľkých skupín: syntetické a prírodné.

Syntetické nátery sú najobľúbenejšie. Koberce vyrobené z polyesteru, polypropylénu, akrylu a nylonu úspešne spájajú praktickosť a estetiku. Sú odolné voči prachu, špine, vlhkosti a spáleniu slnkom, pri dlhodobom používaní nestrácajú svoj tvar a majú vlas odolný voči opotrebovaniu. Takéto koberce sa dajú používať roky – a ich vzhľad sa nezmení.

Prírodné materiály ako viskóza, hodváb a ľan vyzerajú elegantne, vyžadujú si však špeciálnu starostlivosť. Aby takýto koberec lahodil oku, nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky a chodte v špinavých topánkach.

Alternatívou sú kombinované koberce, ktoré majú určité percento prírodných a syntetických materiálov. Takéto koberce sú odolné voči plesniam, nečistotám a vyblednutiu a tiež celkom odolné.

Obdĺžnikové a zaoblené koberce sú rozdelené podľa tvaru. Aby vyzerali v interiéri vhodne, je dôležité poznať ich účel a zvoliť správnu veľkosť. Napríklad malé obdĺžnikové koberce budú akcentom vo výzdobe miestnosti a okrúhle budú priestor vizuálne zväčšovať.

Ako si vybrať správny koberec

Koberec nie je kúpený na jednu sezónu, takže musíte pochopiť zložitosť jeho výberu. Najprv musíte pochopiť, kde sa bude používať: na chodbe, v spálni, v kúpeľni, v obývacej izbe alebo v detskej izbe. Jeho hlavné charakteristiky závisia od toho: výška vlasu, hustota, odolnosť proti vlhkosti a odolnosť proti opotrebovaniu.

Spálňa a obývačka sú často naboso, preto je lepšie zvoliť veľké koberce so stredným a vysokým vlasom, ktoré dobre udržia teplo. Malé posteľné koberčeky vám umožnia ráno vstať na peknej a mäkkej podlahe, nie na studenej.

Koberec v škôlke by mal byť mäkký. To pomôže chrániť dieťa pred nárazmi. Dôležitými parametrami sú aj tepelná a zvuková izolácia: deti sa často hrajú na podlahe a tu bude koberec teplou pokrývkou a ušetrí nervy susedom dole!

Do predsiene, kúpeľne a kuchyne vyberajte koberce odolné voči vlhkosti s minimálnym alebo žiadnym žmolkom – ľahko sa čistia a vydržia oveľa dlhšie.

Koberec je už dlho neoddeliteľnou súčasťou interiéru. Ide o univerzálnu podlahovú krytinu, ktorá je schopná ozdobiť miestnosť a vytvoriť pohodlnú zónu pre hry a odpočinok!